Kültür ve Turizm Bakanlığı


Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Ahmet Taner Kışlalı'nın eşine ziyaret
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Ahmet Taner Kışlalı'nın eşine ziyaret CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 21 Ekim 1999'da Ankara'da evinin önünde uğradığı bombalı saldırında hayatını kaybeden eski Kültür ve Turizm Bakanı Ahmet Taner Kışlalı'nın eşini ziyaret etti.
Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı etkinlikler 3 gün durduruldu
Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı etkinlikler 3 gün durduruldu Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Devlet Tiyatroları, Devlet Opera ve Balesi ile Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından planlanan etkinlikler durduruldu.
Altın Portakal Film Festivali Jüri Başkanı Demet Akbağ istifa etti
Altın Portakal Film Festivali Jüri Başkanı Demet Akbağ istifa etti Altın Portakal Film Festivali'nin jüri başkanı Demet Akbağ, görevinden istifa ettiğini duyurdu.
Tartışmalı belgesel ikinci kez seçkiden çıkarıldı
Tartışmalı belgesel ikinci kez seçkiden çıkarıldı Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yarışan Kanun Hükmü filmi, belgeseldeki bir kişi hakkında yargı sürecinin devam ettiği iddiasıyla seçkiden çıkarılmıştı. Tepkilerin ardından yeniden seçkiye alınan film nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı festivalden çekilmişti.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Altın Portakal'dan çekildi
Kültür ve Turizm Bakanlığı Altın Portakal'dan çekildi Altın Portakal Film Festivali'nden çıkarılan 'Kanun Hükmü' belgeseli tepkiler sonucu yarışmaya geri alındı. Karar sonrası sert bir açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanlığı, festivalden çekildiklerini açıkladı.
Bakan Ersoy, Tamer Karadağlı ve Tan Sağtürk'le bir araya geldi
Bakan Ersoy, Tamer Karadağlı ve Tan Sağtürk'le bir araya geldi Türkiye Kültür Yolu Festivalleri'ne ilişkin Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Her yıl en az 5 şehri katarak, mesela önümüzdeki sene 15 şehri dahil etmek istiyoruz. 2028'de 35 şehirde Kültür Yolu Festivali gerçekleştirmek istiyoruz" dedi.
Murat Dalkılıç'a Çanakkale konserinde sürpriz
Murat Dalkılıç'a Çanakkale konserinde sürpriz Türk Pop müziğinin star ismi Murat Dalkılıç Çanakkale’de verdiği konserde sevenlerine keyifli anlar yaşattı.