kurye


Haluk Levent'ten Yemek Sepeti işçilerine baklavalı destek
Haluk Levent'ten Yemek Sepeti işçilerine baklavalı destek Sanatçı Haluk Levent, Yemek Sepeti ve Banabi çalışanlarının grevlerinin 10. gününde şirketin genel merkezi önündeki eyleme katıldı. Levent, "Biliyorsunuz 7 yıldır nerede bir grev varsa oraya gider baklava götürürüm. Size de baklava getirdim" dedi.
'Esnaf kurye'ler hızla ‘kadro’lu olacak
'Esnaf kurye'ler hızla ‘kadro’lu olacak Ücret düşüklüğü başta olmak üzere çalışma şartlarının ağırlığı sebebiyle eylem yapan motokuryeler için yeni düzenleme yolda. İşletmeler için "yüzde 10" olan "kadrolu kurye çalıştırma" sınırı artırılacak. Böylece çok sayıda kurye hızla kadrolu olacak...
Reynmen'in köpeği kuryeye saldırınca olanlar oldu!
Reynmen'in köpeği kuryeye saldırınca olanlar oldu! Bahçesinde köpeğiyle oynayan şarkıcı Reynmen, siparişini getiren kuryeden bahçesine girip paketi bırakmasını istedi. Ancak, ünlü şarkıcı tasmasından tuttuğu köpeğini elinden kaçırınca köpek kuryeye saldırdı. Yaralanan kurye, olayla ilgili Reynmen’den şikayetçi oldu.
Dolandırıcılardan şeytanın aklına gelmeyecek vurgun!
Dolandırıcılardan şeytanın aklına gelmeyecek vurgun! Vurgun için her yolu deneyen dolandırıcılar dur durak bilmiyor. Her gün yeni bir taktikle ortaya çıkan dolandırıcıların şimdiki yöntemi ise sahte kargocularla senet vurgunu! Senetle binlerce liralık vurgun yapan bir çete nedeniyle onlarca mağdur İstanbul Adliyesi'nin adliyenin yolunu tutuyor.
Motokuryelere sıkı denetim!
Motokuryelere sıkı denetim! Pandemi sürecinde motosikletli kuryelerin sayısının artmasını fırsat bilen uyuşturucu tacirlerinin, kendilerini motokurye gibi gösterip rahatça satış yaptığı ortaya çıktı!
İpek Hattat’a kuryeyi alıkoyma davasında hapis cezası!
İpek Hattat’a kuryeyi alıkoyma davasında hapis cezası! Hattat Holding Yönetim Kurulu Üyesi İpek Hattat, kurye Renas Demirbaş'ı evinde alıkoyduğu iddiasıyla yargılandığı davada 1 yıl 9 ay 20 gün hapis cezası ile bin 500 lira adli para cezasına çarptırıldı.
Mahkemenin İpek Hattat kararına kuryelerden isyan!
Mahkemenin İpek Hattat kararına kuryelerden isyan! Kurye Renas Demirbaş'ı, saatlerce alıkoyan İpek Hattat hakkındaki ev hapsi kararı kaldırıldı. Beşiktaş'ta bir araya gelen kuryeler, mahkeme kararını protesto etti.