Marmara Bölgesi


MGM: "Balkanlar üzerinden soğuk ve yağışlı hava geliyor"
MGM: "Balkanlar üzerinden soğuk ve yağışlı hava geliyor" Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Trakya ve Marmara Bölgesi’nin pazar gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceğini açıkladı.
Sıcaklık artıyor! Marmara'da kuvvetli rüzgar! 2 kentte kar var!
Sıcaklık artıyor! Marmara'da kuvvetli rüzgar! 2 kentte kar var! Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre bugün İzmir, Balıkesir, Rize ve Artvin çevresinde sağanak; Artvin ile Ardahan'da kar bekleniyor. Sıcaklık Karadeniz'de 3-7 derece artıyor. Marmara'da rüzgar etkisini hissettiriyor.
Yalova'da 4.1 büyüklüğünde deprem
Yalova'da 4.1 büyüklüğünde deprem Yalova'nın Çınarcık ilçesi açıklarında Marmara Denizinde Riçhter ölçeğine 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yalova’nın yanı sıra çevre il ve ilçelerden de hissedilen depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.
Meteoroloji saat verdi! 14 kent için "sarı" 3 il için "turuncu" alarm!
Meteoroloji saat verdi! 14 kent için "sarı" 3 il için "turuncu" alarm! Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre bugün yurdumuzun batısında sağanak ve fırtına etkili olacak.
Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, büyük İstanbul depreminin olmayacağını yineledi
Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, büyük İstanbul depreminin olmayacağını yineledi Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, önceki gün Gemlik Körfezi'nde meydana gelen 51'lik depremle ilgili önemli açıklamalarda bulunarak “Marmara Depremi yaklaşıyor mu?” sorularına açıklık getirdi. Üşümezsoy "6,5'tan büyük olmaz" tezini yineledi.
Sıcaklıklar 6-7 derece düşecek! Meteoroloji'den peş peşe uyarılar
Sıcaklıklar 6-7 derece düşecek! Meteoroloji'den peş peşe uyarılar Meteoroloji'nin tahminlerine göre yurtta etkisini sürdüren ve yer yer artıran sağanak yağışlara yarından itibaren soğuk da eklenecek. Marmara Bölgesi'nde 13 derece dolaylarında seyreden sıcaklıklar 6-7 derece birden düşecek.
Korkutan depreme ilişkin Kandilli'den açıklama
Korkutan depreme ilişkin Kandilli'den açıklama Marmara Denizi, Gemlik Körfezi'nde saat 10.42 sıralarında 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.