Marmara Bölgesi


Prof. Dr. Özener: "Marmara depremini tetiklemesi teorik olarak mümkün değil"
Prof. Dr. Özener: "Marmara depremini tetiklemesi teorik olarak mümkün değil" Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, Kahramanmaraş depreminin, Marmara Bölgesi'nde olabilecek olası bir depremi tetiklemesinin teorik olarak mümkün olmadığını söyledi.
Prof. Dr. Ahmet Ercan: "Deprem en kötü koşullarda oluştu"
Prof. Dr. Ahmet Ercan: "Deprem en kötü koşullarda oluştu" Prof. Ahmet Ercan, Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin beklenen büyük Marmara depremine etkisi olup olmayacağını yorumladı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son dakika uyarılarına dikkat!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son dakika uyarılarına dikkat! Başta Marmara ve batı bölgelerinde olmak üzere yurdun büyük bölümünde şiddetli yağış, kar ve karla karışık yağmur ile kuvvetli rüzgar etkili olmaya başlarken Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika uyarılarında bulundu.
Donacağız! Meteoroloji'den kar ve sağanak uyarısı!
Donacağız! Meteoroloji'den kar ve sağanak uyarısı! Marmara, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun güneyi kar yağışlı, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu ise sağanak yağışlı olacak.
Dikkat! Sağanak vuracak! 21 il alarmda!
Dikkat! Sağanak vuracak! 21 il alarmda! Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Her tahmini tutan meteoroloji uzmanı konuştu! 1987 kışını andıracak!
Her tahmini tutan meteoroloji uzmanı konuştu! 1987 kışını andıracak! İstanbul için kar tahminleri gelmeye başladı. Soğuyan hava karı getirecek gibi görünüyor...
Beklenen yağışlar geldi! Kar yağışına mı çevirecek?
Beklenen yağışlar geldi! Kar yağışına mı çevirecek? Bugün Marmara ve Karadeniz bölgelerinde sağanak yağış bekleniyor. Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı, Balıkesir’in kuzey kesimlerinin yağış alacağı belirtildi.