Mehmet Şimşek


Fatih Altaylı'dan Erkan ve Şimşek hakkında olay yorum!
Fatih Altaylı'dan Erkan ve Şimşek hakkında olay yorum! Usta gazeteci ve televizyoncu Fatih Altaylı’dan dikkat çeken Hafize Gaye Erkan ve Mehmet Şimşek yorumu geldi.
Bakan Şimşek: "Seçim ekonomisi iddiaları gerçeği yansıtmıyor"
Bakan Şimşek: "Seçim ekonomisi iddiaları gerçeği yansıtmıyor" Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Seçim ekonomisi iddiaları gerçeği yansıtmıyor. 2024 yılında bütçe hedeflerimizi tutturmakta kararlıyız. Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü destekleriyle program hedeflerimize ulaşmak için gerekli politikaları kararlılıkla uyguluyoruz" dedi.
Mehmet Şimşek: "İşsizlik oranı düşük seviyede"
Mehmet Şimşek: "İşsizlik oranı düşük seviyede" Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Uyguladığımız öngörülebilir ve kurala dayalı politikalarımıza; enflasyon ve cari açıkta kalıcı düşüş ve makro-finansal istikrar sağlanıncaya kadar devam edeceğiz. Böylece sürdürülebilir yüksek büyümenin temelini güçlendireceğiz" dedi.
Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesi, TBMM'de kabul edildi
Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesi, TBMM'de kabul edildi Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın, 2024 Mali Yılı Bütçe Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.
Bakan Şimşek, BAE ve Katarlı bakanlarla görüştü
Bakan Şimşek, BAE ve Katarlı bakanlarla görüştü Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Körfez ülkeleri ziyaret programı kapsamında, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Katarlı bakanlar ile Expo Doha 2023 Genel Sekreteri'yle görüştü.
Bakan Şimşek üç hedefini açıklayarak sabır istedi
Bakan Şimşek üç hedefini açıklayarak sabır istedi Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yabancı basına ilk mülakatında, enflasyonu düşürmeye, tükenen rezervleri yeniden inşa etmeye ve cari açığı azaltmaya odaklandıklarını söyledi.
İşte kredi kartlarıyla ilgili beklenen adımlar
İşte kredi kartlarıyla ilgili beklenen adımlar Vatandaşın, krediye erişiminin önünü kesilecek. Vatandaş, ayağını yorganına göre uzatacak. Tüketim azaltılacak, enflasyon düşürülecek.