memur


Para karşılığı 'sahte engelli raporu' çıkaranlara operasyon
Para karşılığı 'sahte engelli raporu' çıkaranlara operasyon Bursa'da sağlam veya engeli düşük olan kişilere, usulsüz olarak, yüksek oranda engelli raporu çıkaran 1'i memur, 9 şüpheli yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerin, engel oranına göre ortalama 50 bin lira karşılığında sahte rapor çıkardığı belirlendi.
Memurlar nasıl 'ikiye' bölündü? Aylıklar arasında fark oluştu
Memurlar nasıl 'ikiye' bölündü? Aylıklar arasında fark oluştu Çalışmaya 2008’den önce başlayan memur ile sonra işe başlayan memurun emekli aylığı arasında en az 4 bin liralık fark oluştu.
Memur ve emekli zamlarına ilişkin teklif TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi
Memur ve emekli zamlarına ilişkin teklif TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi TBMM Genel Kurulu'nda, memur ve emekli zamlarına ilişkin teklif kabul edildi.
Bakan Şimşek'ten vergi zamlarına dair açıklama
Bakan Şimşek'ten vergi zamlarına dair açıklama Memur ve emekli maaşlarına yapılan düzenlemelerin ve vergi artışlarının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten bir açıklama geldi.
Memura ilave zam ve bordro detayı
Memura ilave zam ve bordro detayı En düşük memur maaşı 22 bin lirayı, ortalama maaş da 25 bin lirayı aşarken ilave zam tutarı ek bordro olarak yansıyacak. Tüm kamu personeline 15 bin 965 gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutarda (8077 TL) ilave ödeme yapılacak.
Yeni kıdem tazminatı tavanı belli oldu!
Yeni kıdem tazminatı tavanı belli oldu! Milyonlarca çalışan memur maaşına yapılacak olan zam oranının belli olmasını bekliyordu. Çünkü yapılan zamla birlikte sadece memur maaşları değil birçok ücret etkilenmekte...
İşte tüm memurların kalem kalem zamlı maaşları!
İşte tüm memurların kalem kalem zamlı maaşları! Enflasyon verisinin açıklanmasıyla, memurların zam oranı belli oldu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan enflasyon verileriyle birlikte memur zammı için kritik olan 6 aylık enflasyon da belli oldu.