memur


Memur maaşına zamda oran netleşiyor!
Memur maaşına zamda oran netleşiyor! Asgari ücret maaşına yapılan zammın ardından memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam miktarı merak ediliyor. Haziran ayı enflasyonuna göre, memur ve memur emeklilerine yüzde 14-15 oranında zam yapılması bekleniyor.
Lüks araçlı polisin suç dosyası kabarık çıktı!
Lüks araçlı polisin suç dosyası kabarık çıktı! Manisa'dan İstanbul'a ailesiyle dönen avukat Fatih Uzun'un aracını sıkıştırıp durdurduktan sonra bir ayağını iki yerden kıran polis memuru Hüseyin Tayfun Üçgül hakkında 9 yıla kadar ceza istemiyle iddianeme düzenlendi.
Bakan Vedat Işıkhan'dan memur ve emekli maaşı açıklaması
Bakan Vedat Işıkhan'dan memur ve emekli maaşı açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve emekli maaşlarına yönelik düzenleme hakkında açıklama yaptı.
Memura yüzde 141 emekliye yüzde 92 zam!
Memura yüzde 141 emekliye yüzde 92 zam! Memur-Sen, en düşük memur maaşının 22 bin liraya çıkarılıp üzerine yüzde 6+9 zam verilmesini istiyor. Bu durumda en düşük memur maaşı 25 bin 300 lira olacak.
Emekli maaşı ve bayram ikramiyesinde tarih ve rakam netleşti!
Emekli maaşı ve bayram ikramiyesinde tarih ve rakam netleşti! Emekli maaşı ve bayram ikramiyelerinin ne zaman ve ne kadar hesaplara yatırılacağı sorgulanıyor. Bayram ikramiyesinde artış için 2 formül masada bulunuyor. Öte yandan ödeme takvimi için planlanan tarihler netleşti.
Asgari ücret tespit komisyonu toplanıyor!
Asgari ücret tespit komisyonu toplanıyor! Asgari ücrete ara zamda ilk randevuya geri sayım hızlandı. Salı günü başlayacak görüşmelerde işçi temsilcileri, yüzde 25’in üzerinde bir artışı hedefleyecek. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz da çalışanları enflasyona ezdirmeyeceklerini söyledi.
Yeni Meclis’te ilk iş maaş zammı! Asgari ücret ne kadar olacak?
Yeni Meclis’te ilk iş maaş zammı! Asgari ücret ne kadar olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grubu’na milyonların cebini doğrudan ilgilendiren seçim vaatlerinin en kısa sürede yasalaşması talimatı verdi. Yeni dönem vekilleri, Meclis Başkanı ve Meclis’in yönetimini seçtikten sonra işe koyulacak.