Meteoroloji Genel Müdürlüğü


Meteoroloji'den yüksek sıcaklık ve sağanak uyarısı
Meteoroloji'den yüksek sıcaklık ve sağanak uyarısı Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu gök gürültülü sağanak yağışlı olurken, Marmara, Ege ve Akdeniz'de yüksek sıcaklıklar etkili olacak.
Meteoroloji saat verdi! 18 ilde "sarı" alarm: 3 bölgede kuvvetli sağanak!
Meteoroloji saat verdi! 18 ilde "sarı" alarm: 3 bölgede kuvvetli sağanak! Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre; bugün yurt genelinde sağanak yağış beklenmekle birlikte, 3 bölgede şiddetli sağanak uyarısı yapıldı. 18 kentimiz için "sarı" alarm verildi. Ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar, doğu kesimlerde 3 ila 7 derece azalacak.
Bodrum'da sıcaklık 40 dereceye çıktı; parklar ve sahiller doldu
Bodrum'da sıcaklık 40 dereceye çıktı; parklar ve sahiller doldu Muğla'nın dünyaca ünlü turistik ilçesi Bodrum'da sıcaklık 40 derece ulaştı. Sıcak ve nemli havada bunalanlar denize girerek serinlerken, bazıları da şezlongları parka çekerek ağaçların altında gölgede dinlendi.
Meteoroloji'den sağanak yağmur ve yüksek sıcaklık uyarıları
Meteoroloji'den sağanak yağmur ve yüksek sıcaklık uyarıları Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 3 ila 10 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
Adana’da termometreler 45 dereceyi gösterdi
Adana’da termometreler 45 dereceyi gösterdi Adana'da sıcak hava etkisini artırdı. Kentte termometreler bugün 45 dereceyi gösterdi.
Meteoroloji'den açıklama: Sıcak hava, yağmur ve çöl tozu
Meteoroloji'den açıklama: Sıcak hava, yağmur ve çöl tozu Bugün hava nasıl olacak? Yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normalleri üzerinde seyretmeyi sürdürürken; Trakya, Ege'nin iç kesimleri, Eskişehir, Ankara, Bolu, Karabük, Kastamonu, Sivas çevrelerinde yağmur bekleniyor. Ege ve Marmara'da çöl tozu etkili olacak.
Meteoroloji uyardı: "Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin çok üzerinde"
Meteoroloji uyardı: "Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin çok üzerinde" Erzurum, Erzincan, Bayburt, Rize ve Sinop çevrelerinde yağmur geçişleri görülürken, yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyredecek. Beklenen hava sıcaklıkları; İstanbul'da 31, Ankara'da 33, İzmir'de 36 ve Antalya'da 42.