milletvekili


Bakan Işıkhan: "Aşırı yoksulluk veya açlık sınırı içinde yaşayan kişi yok"
Bakan Işıkhan: "Aşırı yoksulluk veya açlık sınırı içinde yaşayan kişi yok" CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in sorusunu yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücretin 11 bin 402 lira olduğunu belirterek “Bu kapsamda, ülkemizde aşırı yoksulluk veya açlık sınırı içinde yaşayan kişi bulunmamaktadır” dedi.
3 milletvekilinin dokunulmazlık dosyası Meclis'te
3 milletvekilinin dokunulmazlık dosyası Meclis'te CHP'li 1 ve HEDEP'li 2 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin fezlekeler, TBMM'ye gönderildi.
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Can Atalay açıklaması
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Can Atalay açıklaması Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı: "Can Atalay'ın tahliyesinde takdir yüksek dairenindir..."
Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesi, TBMM'de kabul edildi
Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesi, TBMM'de kabul edildi Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın, 2024 Mali Yılı Bütçe Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.
4 milletvekilinin dokunulmazlık dosyası Meclis'te
4 milletvekilinin dokunulmazlık dosyası Meclis'te İYİ Parti'li 1, HEDEP'li 3 milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezlekeler, TBMM'ye gönderildi.
Can Atalay için oturma eylemi
Can Atalay için oturma eylemi AYM'nin "seçilme hakkı" ile "kişi hürriyeti ve güvenliği" haklarının ihlal edildiğine hükmettiği Türkiye İşçi Partisi'nden (TİP) milletvekili seçilen ancak Gezi davası nedeniyle tutuklu bulunan Can Atalay için meslektaşları AYM kararının uygulanması için adliyede oturma eylemi başlattı.
AYM'den Can Atalay hakkında 'hak ihlali' kararı
AYM'den Can Atalay hakkında 'hak ihlali' kararı Anayasa Mahkemesi (AYM), Türkiye İşçi Partisi'nden (TİP) milletvekili seçilen tutuklu Can Atalay'ın 'seçilme hakkı' ile 'kişi hürriyeti ve güvenliği hakkı'nın ihlal edildiğine hükmetti.