Milli Eğitim Bakanlığı


Milli Eğitim Bakanı Tekin: "Hiçbir örgüte kaptıracak tek bir evladımız yok"
Milli Eğitim Bakanı Tekin: "Hiçbir örgüte kaptıracak tek bir evladımız yok" Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' mesajında "Millet olarak bizim, hiçbir örgüte, hiçbir sapkın ve marjinal ideolojiye kaptıracak tek bir evladımız dahi yoktur" dedi.
Mehmet Boynukalın: "Gerekiyorsa laikliği kaldırın"
Mehmet Boynukalın: "Gerekiyorsa laikliği kaldırın" "Kız çocukları için ayrı okul açılabileceğini" savunarak karma eğitimi tartışmaya açan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e tepkiler sürüyor. Ayasofya'nın eski imamı Mehmet Boynukalın ise Tekin'e destek verdi.
Okulların açılacağı tarih belli oldu! İlk ders zili ne zaman çalacak?
Okulların açılacağı tarih belli oldu! İlk ders zili ne zaman çalacak? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Çalışma Takvimi'ni açıkladı.
LGS sonuçları açıklandı
LGS sonuçları açıklandı Ortaokul mezunu öğrencilerin, liselere yerleşebilmek için girdiği LGS sonuçları açıklandı.
19 milyon öğrenci karne sevinci yaşayacak
19 milyon öğrenci karne sevinci yaşayacak Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarında 12 Eylül 2022'de başlayan 2022-2023 eğitim öğretim yılı bugün sona eriyor.
Bakan Özer okulların tatile gireceği tarihi açıkladı!
Bakan Özer okulların tatile gireceği tarihi açıkladı! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer milyonlarca öğrencinin merakla beklediği, okulların kapanacağı tarihi açıkladı.
Kız yurdu olsun diye bağışladı, ticarethaneye döndü!
Kız yurdu olsun diye bağışladı, ticarethaneye döndü! Ankara’nın Kalecik ilçesinde hayırsever Orhan Kalkan’ın kız öğrencilerin okuması için yurt olması şartıyla bağışladığı arsada yapılan 8 katlı yurt binası, 'öğrenci sayısının yetersiz olduğu' gerekçesi ile öğretmenevine dönüştürüldü.