Milli Eğitim Bakanlığı


Bakanlık bir dokunuşla özel okulların kapasitesini yüzde 25 artırdı
Bakanlık bir dokunuşla özel okulların kapasitesini yüzde 25 artırdı Milli Eğitim Bakanlığı, yayınladığı yönetmelikle bazı özel okulların öğrenci kapasitesini yüzde 25'e kadar artırdı. Sınıflar daha kalabalık olacak.
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: "Arapça destekleme kursları açacağız"
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: "Arapça destekleme kursları açacağız" Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022-2023 eğitim yılından itibaren Arapça ve İngilizce destekleme ve yetiştirme kursları açılacağını açıkladı.
Öğretmen adaylarına atama müjdesi
Öğretmen adaylarına atama müjdesi Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı televizyon programında öğretmenlere atama müjdesi verdi. Özer, “Öğretmen ataması 2022-2023 öğretim yılında, yani eylülün ilk haftasında yapılacak” dedi.
Öğrenciler LGS'de ter döktü
Öğrenciler LGS'de ter döktü Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 8’inci sınıf öğrencileri için düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî sınavın iki oturumu dün gerçekleşti.
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan flaş yaz okulu kararı!
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan flaş yaz okulu kararı! Milli Eğitim Bakanı Özer, bu yaz itibarıyla bilim ve sanat merkezlerinde 2'nci sınıftan 12'nci sınıfa kadar tüm öğrenciler için yaz okulu açılacağını bildirdi.
Ara tatil bugün başlıyor
Ara tatil bugün başlıyor Milli Eğitim Bakanlığı'nca, Kovid-19 salgını nedeniyle verilen 1.5 yıllık aranın ardından 2021-2022 eğitim öğretim yılı, 6 Eylül 2021'de yüz yüze ve tam zamanlı başlatılmıştı.
Son dakika! Okullar kapanıyor mu?
Son dakika! Okullar kapanıyor mu? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Şu anda okulların kapatılması söz konusu değil, süreci süreci yakından takip ediyoruz" dedi.