Mısır


Murat Yıldırım Mısır filminde rol aldı
Murat Yıldırım Mısır filminde rol aldı Mısır'da dev prodüksiyonla çekilen, 1991 yılında batan ve 464 kişiye mezar olan Salem Express gemisinin gerçek hikayesini anlatan Murat Yıldırım’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı Mako filminin fragmanı yayınlandı.
50 bin dolarlık ev bile vatandaşlık için satılıyor
50 bin dolarlık ev bile vatandaşlık için satılıyor Ülkesinden kaçan akın akın Türkiye’den ev almaya geliyor. TL’nin değer kaybının da sağladığı kolaylıkla 250 bin doları tamamlayacak birkaç ev birden alan Araplar hem TC vatandaşlığı kazanıyor, hem de evleri kiraya verip gelir elde ediyor.
Mısır’da eski First Lady Cihan Sedat hayatını kaybetti
Mısır’da eski First Lady Cihan Sedat hayatını kaybetti Mısır'da eski Devlet Başkanı Enver Sedat'ın eşi Cihan Sedat, 88 yaşında hayatını kaybetti. Sedat, geçtiğimiz ayın sonundan bu yana hastanede tedavi altındaydı.
Süveyş’i tıkayan geminin faturası Mısır’ın ilk kadın kaptanına kesildi!
Süveyş’i tıkayan geminin faturası Mısır’ın ilk kadın kaptanına kesildi! Süveyş Kanalı'nda 24 Mart'ta "The Ever Given" isimli yük gemisinin karaya oturarak deniz trafiğinin durmasına neden olduğu suçlamalarıyla karşı karşıya kalan Mısır'ın ilk kadın kaptanı Marwa Elselehdar isyan etti.
Mısır'da "Firavunların Altın Geçidi"
Mısır'da "Firavunların Altın Geçidi" Mısır'da 22 firavunun mumyaları Kahire caddelerinden kortej eşliğinde yeni müzeye taşındı.
Ülkeler arası ilişkilerde normalleşme umut verici
Ülkeler arası ilişkilerde normalleşme umut verici Son dönemde Türkiye-Mısır ilişkilerinde yumuşama sinyalleri gelmesi, Ankara’nın bu ülkeyle deniz yetki alanlarına ilişkin anlaşma ihtimaline değinmesi gündemi hareketlendirdi. Uzmanlar, Türkiye’nin Akdeniz’deki komşularıyla ilişkilerini normalleştirmesinin, enerji paylaşımı açısından da umut verici.
Mısır'dan okumak için geldi, kabusu yaşadı!
Mısır'dan okumak için geldi, kabusu yaşadı! Mısır'dan İstanbul'a eğitim görmek için gelen genç kadın, eğitim merkezinde tanıştığı arkadaşının istismar ve gaspına maruz kaldı.