Mustafa Kemal Atatürk


"Atatürk'ü sormak" mahkeme kararıyla suç olmaktan çıktı Atatürk ve Türk Bayrağı fotoğrafı resmi bayramda okullara asılmayınca, “Milli mücadele; Cumhuriyet, Bayrak ve Atatürk düşmanlarıyla yürütülemez” diye eleştirdiği için hapis cezası ve idari ceza verilmek istenen Atatürkçü Öğretmen Barış Özer iki ayrı davayı da kazandı.
Yılmaz Özdil yazdı: "Samsun" Usta kalem Yılmaz Özdil'in Sözcü Gazetesi'nde yayınlanan bugünkü yazısı.
Atatürk Anıtı'na saldıranlar tutuklandı Samsun'da Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da ayak bastığı noktaya konulan anıtı urganla yıkmaya çalışan C.İ.F ve B.F adlı iki kişi mahkemece tutuklandı.
Hainler Samsun'da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün anıtına saldırdı! Samsun’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında Milli Mücadeleyi başlatmak için kente ayak bastığı noktaya konulan anıt yıkılmak istendi. Atatürk anıtının ayaklarına bağlanan halatın bir araç ile çekilerek yıkılmaya çalışıldığı öğrenildi.
Aras Bulut İynemli'nin ses getirecek projesi film değil dizi olacak "Öyle Bir Geçer Zaman ki" dizisiyle şöhrete kavuşan oyuncu Aras Bulut İynemli, Lanistar Medya’nın çekeceği Atatürk projesi için hazırlık yapıyor.
Aras Bulut İynemli'nin ses getirecek projesiyle ilgili yeni detaylar Lanistar Medya'nın çekeceği Mehmet Ada Öztekin'in Atatürk filminin hangi platformda yayınlanacağı belli oldu.
Arabaya 'Atatürk' yazdırmak suç oldu Karabük'ün Yenice CHP Gençlik Kolları Başkanı Buğra Özgün, arabasının arkasında yazılı "Her insanın bir ülkesi vardır. Ama her ülkenin bir Atatürk'ü yoktur" yazısı nedeniyle polislerin "Bu ne böyle pavyon yazısı gibi" diyerek kendisine 144 TL ceza kestiğini açıkladı.