Mustafa Kemal Atatürk


Ulu Önder Atatürk’ün ceketi açık artırmada Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün güderi ceketi açık artırmaya çıkıyor.
Atatürk’e hakaret soruşturmasında takipsizlik CİMER’e yapılan başvuru üzerine Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil hakkında açılan soruşturma tamamlandı. Savcılık Özdil’in tek cümlelik “Atatürkçüler, Atatürk’e hakaret etmez” ifadesinin ardından takipsizlik kararı verdi.
İktidar madalyayı değiştirdi, Danıştay onayladı Üç yıl önce nişanlarda Atatürk kabartmasının kalmasına karar veren Danıştay, Cumhurbaşkanlığı’nın itirazı üzerine bu kez tam tersi karar verdi. Yönetmelik değişikliğinde eksiklik bulunmadığını söyledi.
Yılmaz Özdil'den tek cümlelik savunma! Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, sosyal medya paylaşımı gerekçe gösterilip hakkında ‘Atatürk'ün hatırasına hakaret' suçlamasıyla başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi.
Ulu Önder Atatürk'ün büstüne kin dolu saldırı Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesi Yeniçiftlik Mahallesi’ndeki Nizamettin Demirdöven İlkokulu’nda Atatürk büstüne çirkin saldırıda bulunuldu.
Okullarımızda Ulu Önder Atatürk öğretilmiyor “Atatürk’ün hayatı, 10 Kasım’daki konularda olmalıydı, yok. 10 Kasım’da milli bayramlar anlatılıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, milli bayramlar yok. Atatürk İlke ve İnkılapları Dersi’nin süresi ve içeriği yetersiz.”
Üniversitelerden İhsan Doğramacı ve Süleyman Demirel'i de sildiler Statlardan ve bazı kuruluşlardan Atatürk ve İsmet İnönü adları tek tek kaldırılıyor. Şimdi de Selçuk Üniversitesi Senatosu hem Demirel hem de Prof. İhsan Doğramacı’nın adını üniversiteden sildi.