NATO


İsveç Başbakanı Ankara'ya geldi
İsveç Başbakanı Ankara'ya geldi NATO üyesi olmak için Türkiye ile muhtıra imzalayan İsveç'in Başbakanı Ulf Kristersson, Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek için dün Ankara'ya geldi.
İsveç ve Finlandiya'dan Türkiye ve NATO açıklaması
İsveç ve Finlandiya'dan Türkiye ve NATO açıklaması İsveç ile Finlandiya'dan Türkiye ve NATO açıklaması geldi.
Erdoğan ABD medyasına konuştu: "2023 seçimlerini kazanacağız"
Erdoğan ABD medyasına konuştu: "2023 seçimlerini kazanacağız" Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin PBS kanalına özel bir röportaj verdi. Erdoğan, Türkiye'deki ekonomik krizden, Türkiye'nin AB'ye giriş sürecinden ve Rusya-Ukrayna savaşından bahsederken dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
Erdoğan: "Biden ile NATO Liderler Zirvesi'nde bir araya gelebiliriz"
Erdoğan: "Biden ile NATO Liderler Zirvesi'nde bir araya gelebiliriz" Cumhurbaşkanı Erdoğan, Madrid'deki "NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi"ne katılmak üzere İspanya'ya yapacağı ziyaret öncesi Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan NATO’ya belgeli çıkarma
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan NATO’ya belgeli çıkarma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ay sonunda yapılacak NATO Zirvesi’ne iki önemli başlıkla gidecek. İsveç ve Finlandiya’nın teröre desteği, Yunanistan’ın adalardaki ihlalleri de dosyada olacak.
Finlandiya’ya sarı, İsveç’e kırmızı ışık!
Finlandiya’ya sarı, İsveç’e kırmızı ışık! Türkiye’nin, terörle iç içe geçmiş olan İsveç’e yönelik olumsuz bakış açısını koruduğuna işaret eden güvenlik kaynakları, Finlandiya’ya ise daha ılımlı bir bakış açısının olduğuna dikkat çekiyor.
NATO görevlisi, 19 yaşındaki Ezgi'nin hayatını kararttı
NATO görevlisi, 19 yaşındaki Ezgi'nin hayatını kararttı Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir otelde turizm personeli olarak çalışırken 1 Temmuz 2021 tarihinde Güvercinlik Mahallesi'ndeki ana caddede yeşil ışık yandığında karşıya geçmeye çalışan 19 yaşındaki Ezgi Aydındağ'a, NATO'da görevli ABD vatandaşı Reginald Thevenin otomobiliyle kırmızı ışıkta çarptı.