NATO


TBMM'de bu hafta 7'nci Yargı Paketi görüşülecek
TBMM'de bu hafta 7'nci Yargı Paketi görüşülecek TBMM, bu hafta 7'nci Yargı Paketi, emekli maaşları ile emeklilerin bayram ikramiyelerine zam yapılması, Finlandiya'nın NATO üyelik protokolü ve Deprem Araştırma Komisyonu çalışmaları için mesai yapacak.
TBMM'de 2 haftalık yoğun mesai
TBMM'de 2 haftalık yoğun mesai Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), tarımsal üretime ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi, 7'nci Yargı Paketi, Deprem Araştırma Komisyonu çalışmaları, geçici işçilerin kadroya alınması düzenlemesi ve Finlandiya'nın NATO üyelik protokolünün onaylanması için 2 hafta daha mesai yapacak.
Türkiye'den Finlandiya'ya NATO onayı
Türkiye'den Finlandiya'ya NATO onayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ile ortak basın toplantısı düzenledi.
İsveç'ten Türkiye ve NATO açıklaması
İsveç'ten Türkiye ve NATO açıklaması İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, İsveç ve Finlandiya'nın farklı zamanlarda NATO'ya katılma ihtimalinin arttığını açıkladı.
NATO toplantısında tartışılan görüntü! Tümgeneral boş bardakları topladı
NATO toplantısında tartışılan görüntü! Tümgeneral boş bardakları topladı NATO karargâhındaki görüşmeler sırasında Tümgeneral Göksel Kahya’nın masadaki boş çay bardaklarını toplaması tartışma yarattı.
Jens Stoltenberg: "İttifak topraklarında görülen en korkunç felaket"
Jens Stoltenberg: "İttifak topraklarında görülen en korkunç felaket" NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Türkiye’deki depremler, ittifak topraklarında NATO'nun kurulmasından bu yana görülen en ölümcül, en korkunç felakettir" dedi.
Bakan Akar: "İsveç Savunma Bakanı Pal Jonson’un Türkiye ziyaretini iptal ettik"
Bakan Akar: "İsveç Savunma Bakanı Pal Jonson’un Türkiye ziyaretini iptal ettik" Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ramstein Hava Üssü’nde gerçekleştirilen ‘Ukrayna Savunma Temas Grup Toplantısı’nın ardından değerlendirmelerde bulundu.