öğrenci


Alkışlar öğretmenlere, aşılar futbolculara!
Alkışlar öğretmenlere, aşılar futbolculara! Türkiye'de yüz yüze eğitime geçilen 45 günde 28 öğretmenin hayatını kaybetmesi ve futbolculara aşıda öncelik verilmesi ile artan tepkiler üzerine okul öncesi ve ilkokullarda öğretmenler, idareciler ve çalışanlara aşı yapılmaya başlandı.
MEB’den yüz yüze eğitim açıklaması
MEB’den yüz yüze eğitim açıklaması Güncellenen risk haritası ile birlikte yeni tedbir kararlarının açıklanmasının ardından gözler MEB’e çevrilmişti. MEB’den yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitimle ilgili beklenen açıklama geldi.
FİDOL OKULLARI İNGİLTERE’DE
FİDOL OKULLARI İNGİLTERE’DE Kurulduğu Nisan 2017 yılından bu güne geçen kısa sürede hızla büyüyen ve bünyesinde birçok anaokul, ilkokul ve ortaokul barındıran Fidol Okulları, bir yandan Finlandiya ilhamlı eğitim sistemiyle dikkat çekerken, diğer taraftan yurt dışına açılmaya hazırlanıyor.
Okullarımızda Ulu Önder Atatürk öğretilmiyor
Okullarımızda Ulu Önder Atatürk öğretilmiyor “Atatürk’ün hayatı, 10 Kasım’daki konularda olmalıydı, yok. 10 Kasım’da milli bayramlar anlatılıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, milli bayramlar yok. Atatürk İlke ve İnkılapları Dersi’nin süresi ve içeriği yetersiz.”
'Andımız' kararı için yedi üyenin değişmesi beklendi
'Andımız' kararı için yedi üyenin değişmesi beklendi Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Andımız’ın kaldırılması için yaptığı itirazı gündemine alan Danıştay İdari Davalar Genel Kurulu, görüşmeyi erteledi. Kurul üyelerinden 7’si değişti, dava ele alındı.
Andımız için Anayasa Mahkemesi yolu gözüktü
Andımız için Anayasa Mahkemesi yolu gözüktü “Andımız” da davacı taraf olan Türk Eğitim Sen adına Genel Başkan Talip Geylan çok sert bir açıklama yaptı. Geri adım atmayacaklarını vurgulayan Başkan Geylan karar ulaştıktan sonra Anayasa Mahkemesine gideceklerini bildirdi.
Şikayetçi velinin kaydı yapılmıyor!
Şikayetçi velinin kaydı yapılmıyor! Özel Okul Velileri Platformu, kayıt döneminde neler yaşandığı ve bu süreçte ortaya çıkan sorunları kapsayan bir rapor hazırladı.