öneri


Uzmanından sağlıklı bir kış hamileliği için öneriler
Uzmanından sağlıklı bir kış hamileliği için öneriler Medipol Üniversitesi Sefaköy Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Elif Alaç, kışın sık rastlanan soğuk algınlığı ve grip gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarından korunmak için anne adaylarının alabileceği bazı önlemleri açıkladı.
Güçlü beslenme solunum yolu hastalıklarını hafifletiyor
Güçlü beslenme solunum yolu hastalıklarını hafifletiyor Soğuk algınlığı, grip, sinüzit ve boğaz enfeksiyonları gibi üst solunum yolu hastalıkları, kış mevsiminde sıklıkla görülüyor.
Sarımsak ve maydanoz doğru tüketilirse bağışıklığı güçlendirir
Sarımsak ve maydanoz doğru tüketilirse bağışıklığı güçlendirir Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Uzman Diyetisyen Fatma Gizem Bahadır, dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler paylaştı.
Sosyal medya çağında ebeveynliği iyi yönetmek için 8 öneri!
Sosyal medya çağında ebeveynliği iyi yönetmek için 8 öneri! Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Gonca Kızılkaya Cumaoğlu, sosyal medyanın çocukların hayatlarına olumlu katkı yapmasının nasıl sağlanabileceğini anlattı.
Klima, kalorifer ve ısıtıcılar cilt kuruluğu yapabilir
Klima, kalorifer ve ısıtıcılar cilt kuruluğu yapabilir VM Medical Park Maltepe Hastanesi Dermatoloji (Cildiye) Uzmanı Dr. Beyza Nur Deveci, cilt kuruluğu hakkında açıklamalarda bulundu.
Meme kanseri riskine keten tohumu tüketilmeli
Meme kanseri riskine keten tohumu tüketilmeli Yapılan bir araştırma, genellikle salataların üzerine serpilen veya smoothielere karıştırılan keten tohumunun meme kanserine yakalanma riskini azaltabileceğini öne sürüyor.
Uzmanlar depresyon tedavisi için yeni yöntemler öneriyor
Uzmanlar depresyon tedavisi için yeni yöntemler öneriyor Depresyon tedavisinde farklı çözüm yolları dikkat çekiyor. Uzmanlar, koşmak ve sıcak yoga gibi aktivitelerin antidepresan haplarından daha iyi olduğunu söylüyor.