Prof. Dr. Uğur Şahin


Covid aşısından sonra BioNTech’ten yeni bir aşı geliyor!
Covid aşısından sonra BioNTech’ten yeni bir aşı geliyor! Türk bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin'in kurduğu BioNTech, Covid-19'a karşı geliştirdikleri mRNA bazlı aşının ardından yeni hedefini belirledi.
Uğur Şahin’den çok önemli üçüncü doz aşı açıklaması!
Uğur Şahin’den çok önemli üçüncü doz aşı açıklaması! Corona virüsü salgınına karşı aşı geliştiren BioNTech'in kurucularından ve CEO'su olan Uğur Şahin dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Delta varyantı ile ilgili konuşan Şahin, "Antikor seviyeleri düşüyor" diyerek üçüncü doz ile ilgili planlarını aktardı.
Uğur Şahin'den flaş 'üçüncü doz aşı' açıklaması
Uğur Şahin'den flaş 'üçüncü doz aşı' açıklaması Pfizer ile birlikte corona virüsü aşısını geliştiren BioNTech'in kurucularından Uğur Şahin, katıldığı bir etkinlikte üçüncü doz aşı tartışmasına dahil oldu. Şahin, "Günün sonunda salgını kontrol altına almamız en önemli şey" diyerek çağrıda bulundu.
Uğur Şahin ve Özlem Türeci İspanya'nın Nobel'ini kazandı
Uğur Şahin ve Özlem Türeci İspanya'nın Nobel'ini kazandı "İspanya'nın Nobel'i" olarak anılan Prenses Asturias Teknik ve Bilimsel Araştırma Ödülü bu yıl da sahiplerini buldu. Pfizer ile corona virüsü aşısı geliştiren BioNTech'in kurucuları Uğur Şahin ve Özlem Türeci de ödüle layık görüldü.
BioNTech aşısı Delta varyantına karşı etkili mi?
BioNTech aşısı Delta varyantına karşı etkili mi? BioNTech Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Şahin, şirketin çevrim içi yıllık genel toplantısında yaptığı konuşmada kendi ürettikleri corona aşılarının yeni ortaya çıkan varyantlar karşısında da etkili olduğunu belirtti.
Pfizer/BioNTech aşısı yüzde 96 etkili
Pfizer/BioNTech aşısı yüzde 96 etkili Aşı sürecine hızla devam eden İngiltere'de verileri inceleyen uzmanlar Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin kurduğu BioNTech'in geliştirdiği aşının çok büyük bir koruma sağladığını ortaya çıkardı.
Uğur Şahin yeni plan ve projelerinden bahsetti
Uğur Şahin yeni plan ve projelerinden bahsetti Corona virüsü salgınına karşı Pfizer ile birlikte corona virüsü aşısı geliştiren BioNTech'in kurucu ortaklarından Uğur Şahin yeni planlarını ve projelerini Financial Times'a anlattı.