resim


Dünyanın ilk NFT fotoğraf yarışması İstanbul'da gerçekleştirildi
Dünyanın ilk NFT fotoğraf yarışması İstanbul'da gerçekleştirildi Dünyanın ilk NFT fotoğraf yarışması Awards Photos’un ödül töreni dün akşam İstanbul’da düzenlendi. Geleneksel fotoğrafçılığı modern teknoloji ile birleştirerek sanat dünyasına yepyeni bir perspektif sunmayı amaçlayan yarışma 6 farklı kategoride düzenlendi.
Cemiyet hayatı Kemal Gülman'ın 'uyanıklığını' konuşuyor
Cemiyet hayatı Kemal Gülman'ın 'uyanıklığını' konuşuyor Cemiyet hayatının tanınmış isimlerinden Kemal Gülman, 28 yıllık eşi Feryal Gülman'la 8 yıllık bir boşanma süreci yaşamıştı.
Yaşadığı deprem felaketini sanatıyla anlattı
Yaşadığı deprem felaketini sanatıyla anlattı Hatay'daki depremde hasar gören binadaki evlerinden ayrılmak zorunda kalıp Mersin'e yerleşen Öğretim Üyesi Dr. Zeynep Gönülay Çalımlı, yaşanan felaketi yağlı boyayla tuvaline yansıtarak 'ARAFTA' ismini verdiği kişisel resim sergisini açtı.
Fransa Kültür Bakanı Dati: "Mona Lisa mirasımızdır, saldırı kabul edilemez"
Fransa Kültür Bakanı Dati: "Mona Lisa mirasımızdır, saldırı kabul edilemez" Paris’te bulunan Louvre Müzesi’nde sergilenen Mona Lisa tablosuna dün iki iklim aktivisti çorba fırlattı. Fransa Kültür Bakanı Rachida Dati olay ile ilgili, “Mona Lisa da mirasımızdır ve gelecek nesillere aittir. Hiçbir gerekçe onun hedef alınmasını haklı gösteremez” dedi.
Küçükçekmece’de Renkler ve İzler Sergisi açıldı
Küçükçekmece’de Renkler ve İzler Sergisi açıldı Küçükçekmece Belediyesi tarafından Türkiye'nin ilk çağdaş baskı resim müzesi İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi iş birliği ile Renkler ve İzler Sergisi açıldı. Sanatseverler Türk ve yabancı baskı resim sanatının ustalarının eserlerini 27 Şubat’a dek Cennet Galeri’de ziyaret edilebilecek.
100 yıldır kayıp olan Klimt tablosu bulundu
100 yıldır kayıp olan Klimt tablosu bulundu Avusturyalı ünlü ressam Gustav Klimt’in eseri “Bayan Lieser'in portresi” tablosu yaklaşık 100 yıl aradan sonra ortaya çıktı. 50 milyon avro değer biçilen tablo, 24 Nisan’da açık artırmada satılacak.
Gerçek ve sanalın iç içe geçtiği ‘Simülakra’ sergisi kapılarını açtı
Gerçek ve sanalın iç içe geçtiği ‘Simülakra’ sergisi kapılarını açtı Bağımsız sanat alanı Loft Art’ın yeni sergisi ‘Simülakra’, 23 Ocak’ta İstanbul’da kapılarını açtı. Sergi, Jean Baudrillard'ın ‘Simülakrlar ve Simülasyon’ eserinden ilham alarak, gerçek ve sanalın iç içe geçtiği bir dünya sunuyor.