Resmi Gazete


EYT düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlandı
EYT düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlandı Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a (EYT) ilişkin Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
SGK'dan EYT başvurusu açıklaması!
SGK'dan EYT başvurusu açıklaması! Sosyal Güvenlik Kurumu'nca (SGK) çok sayıda kişinin emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili kanun Resmi Gazete'de yayımlanmadan kuruma başvurup, aylık talebinde bulunduğu, tüm süreçler tamamlanmadan bu işlemin yapılmasının mümkün olmadığı açıklandı.
Büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de
Büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla bazı büyükelçilerin merkeze alınması, bazı büyükelçilerin de atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
OHAL bölgesi için 'kısa çalışma ödeneği'
OHAL bölgesi için 'kısa çalışma ödeneği' Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında bulunan yerlerdeki işverenler, iş yerlerinin yıkık, acil yıkılacak, ağır ya da orta hasarlı olduğunu belgelemeleri durumunda, 'uygunluk tespiti' beklenmeksizin kısa çalışma ödeneğinden yararlanabilecek.
Sağlık Alanında Alınan Tedbirlere İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararname
Sağlık Alanında Alınan Tedbirlere İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararname Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Sağlık Alanında Alınan Tedbirlere İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Atama kararları Resmi Gazete'de
Atama kararları Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre; çok sayıda kamu kurum ve kuruluşunda atamalar gerçekleştirildi.