RTÜK


İsmail Saymaz'ın sözleri RTÜK'ü harekete geçirdi
İsmail Saymaz'ın sözleri RTÜK'ü harekete geçirdi RTÜK, gazeteci İsmail Saymaz'ın Halk TV ekranlarında bir kadın hakkında kullandığı ifadeler için program hakkında soruşturma başlattı.
RTÜK o programlar için harekete geçti
RTÜK o programlar için harekete geçti Geçtiğimiz yıllarda kadınların suistimal edilmesini durdurmak için evlilik programlarını kaldıran RTÜK’ün, bu sefer de cinsel istismar, cinayet ve aile içi şiddetin yer aldığı gündüz kuşağı programlarını kaldırmak için çalışmalara başladığı iddia edildi.
RTÜK’ten medyaya orman yangını uyarısı!
RTÜK’ten medyaya orman yangını uyarısı! Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanlığı, medya kuruluşlarına orman yangınlarının haberleştirilmesi hakkında bir yazı gönderdi.
Merdan Yanardağ neden Halk TV'yi hedef aldı?
Merdan Yanardağ neden Halk TV'yi hedef aldı? TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Dr. Merdan Yanardağ, Halk TV‘ye de sert eleştirilerde bulundu…
RTÜK Başkanı'ndan televizyonlara 'Göstermeyin' talimatı
RTÜK Başkanı'ndan televizyonlara 'Göstermeyin' talimatı RTÜK üyesi İlhan Taşçı, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in televizyonu kanallarının yöneticilerine verdiği talimatı açıkladı.
RTÜK’ten Engin Altay’ın sözlerine inceleme
RTÜK’ten Engin Altay’ın sözlerine inceleme Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay’ın bir televizyon kanalında yaptığı açıklamalar üzerine inceleme başlatıldığını duyurdu.
Gelinden kayınvalideye işkence RTÜK'ü harekete geçirdi
Gelinden kayınvalideye işkence RTÜK'ü harekete geçirdi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi İlhan Taşcı, ATV’de yayımlanan “Müge Anlı İle Tatlı Sert” programında, 88 yaşındaki bir kadına gelininin yaptığı işkence görüntülerine yer verilmesi nedeniyle kuruma dilekçe yazdı.