Rusya


Tazminatını alamayınca deniz komandoları ile anlaştı! Dünyanın en pahalı boşanma davalarından biri olan Farkhad Akhmedov ile eşi Tatiana Akhmedov arasındaki çekişmede yeni bir olay gündem yarattı.
Yerli imkan varken, Rusya’dan günlük 1.3 milyon liraya uçak kiraladılar Orman Bakanlığı yangın söndürme uçağı kiralama ihalesi açtı. THK’nın bakımı yapılmış uçuşa hazır 5 uçağı bu yıl da ihaleye sokulmadı. 4 firma katıldı. İhale en pahalı teklifi sunan firmaya verildi. THK’nın uçaklarını hangarda çürüten Türkiye, 3 Rus uçağına 153 gün için 203 milyon lira ödeyecek.
"Rus kökenliyim" diyen Meryem Uzerli parayı vurdu! Geçtiğimiz günlerde gittiği Moskova'da gazetecilere "Rus kökenliyim" diyen Meryem Uzerli, bu sayede ülkede daha da popüler oldu.
Meryem Uzerli kırmızı halıda boy gösterdi Ünlü oyuncu Meryem Uzerli, başrolünde yer aldığı 'Kovan' filmiyle 43'üncü Uluslararası Moskova Film Festivali'nde kırmızı halıda boy gösterdi.
Rusya’nın aldığı kararın Türkiye’ye maliyeti 1.5 milyar dolar Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, Rusya'nın aldığı kararın Türkiye'de 1.5 milyar dolarlık gelir kaybına yol açacağını belirtti.
Flaş!.. Rusya’dan Türkiye uçuşlarına kısıtlama! Rusya, artan Corona virüs vaka sayıları nedeniyle Türkiye'ye seyahati 15 Nisan’dan 1 Haziran’a kadar sınırlandırılmasına karar verdiğini duyurdu.
Rusya’dan Türkiye’ye yeni gümrük vergisi yolda Avrasya Ekonomik Birliği Türkiye’nin de olduğu 76 ülkeyi tercihli tarife sisteminden çıkarmayı planlıyor. Böylece birçok ürüne gümrük vergisi uygulanacak.