Rusya


Türker Ertürk'ten Rusya-Ukrayna savaşına dair ses getiren paylaşım
Türker Ertürk'ten Rusya-Ukrayna savaşına dair ses getiren paylaşım X hesabından paylaşımda bulunan Emekli Amiral, araştırmacı yazar Türker Ertürk, çarpıcı bir yorumda bulundu.
Kiev’e gece yapılan roket saldırısında 53 kişi yaralandı
Kiev’e gece yapılan roket saldırısında 53 kişi yaralandı Ukrayna’nın başkenti Kiev’e gece geç saatlerde Rusya tarafından yapılan füze saldırısında, vurularak düşürülen füze parçaları 6’sı çocuk 53 kişinin yaralanmasına neden oldu. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’nın 10 füze fırlattığını ve hepsinin vurularak düşürüldüğünü belirtti.
Doğa yürüyüşünde kadına saldıran şüpheli yakalandı
Doğa yürüyüşünde kadına saldıran şüpheli yakalandı Antalya'da doğa yürüyüşü sırasında saldırıya uğrayıp, eşinin müdahalesi ile kurtulan Rus asıllı Türk vatandaşı E.G.'nin (49) boğazını sıkıp, uçurumdan atmak isteyen Ö.D. (64), polis tarafından yakalandı.
Kan Çiçekleri dizisine Gürcistan'da yoğun ilgi
Kan Çiçekleri dizisine Gürcistan'da yoğun ilgi Bu hafta 1. yaş günü kutlanan Kanal 7’nin geniş bir hayran kitlesi olan dizisi "Kan Çiçekleri"nin başarısı uluslararası platformda da devam ediyor.
Putin, BAE Devlet Başkanı Nehyan ile görüştü
Putin, BAE Devlet Başkanı Nehyan ile görüştü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid en-Nehyan ile buluştu.
Cinayete kurban giden Rus anne ve kızın cenazeleri, 7 gündür teslim alınmadı
Cinayete kurban giden Rus anne ve kızın cenazeleri, 7 gündür teslim alınmadı Bodrum'da Litvanya’ya kaçtığı belirlenen Rus paralı asker Andrej Kuslevic'in (42) öldürüp cesetlerini çarşafa sararak sarp araziye attığı, eski eşi Rus uyruklu Irina Dvizova (42) ile kızı Dayana Dvizova'yanın (15) Adli Tıp Kurumu'ndaki cenazeleri, 7 gündür teslim alınmadı.
Yakışıklı oyuncu Tolga Mendi’den uluslararası anlaşma
Yakışıklı oyuncu Tolga Mendi’den uluslararası anlaşma Ünlü aktör Tolga Mendi, 1800’lü yıllarda Türk-Rus savaşında babasını kaybeden sert mizahlı bir Türk askerini canlandıracak.