Şanlıurfa


Duygulandıran görüntü: Depremde hayatını kaybedenlerin isimleri fidanlarda
Duygulandıran görüntü: Depremde hayatını kaybedenlerin isimleri fidanlarda Kahramanmaraş merkezli depremde yaşamını yitirenlerin adları, Mersin’de toprakla buluşturulacak fidanlar ile yaşatılacak.
Şanlıurfa'da bir yanda kontrollü yıkım, bir yanda eşya kurtarma telaşı
Şanlıurfa'da bir yanda kontrollü yıkım, bir yanda eşya kurtarma telaşı Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Şanlıurfa'da enkaz kaldırma, hasar tespit ve kontrollü yıkım çalışmaları sürüyor. Evleri hasar gören depremzedeler ise kalan eşyalarını kurtarmak için çabalıyor.
Depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 44 bin 374'e yükseldi
Depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 44 bin 374'e yükseldi Türkiye'nin 11 ilinde büyük yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli depremlerde can kaybı artıyor.
Bakan Kurum: "Her şehre özel konutlar inşa edeceğiz"
Bakan Kurum: "Her şehre özel konutlar inşa edeceğiz" Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "11 ile 11 ayrı master plan çalışıyoruz. Toplu Konut İdaresi Başkanlığımızla (TOKİ) her şehre özel konutlar inşa edeceğiz" dedi.
Depremde can kaybı 44 bin 218'e yükseldi
Depremde can kaybı 44 bin 218'e yükseldi Kahramanmaraş merkezli depremlerde can kaybının 44 bin 218'e yükseldiği açıklandı.
Asrın felaketinde 15. gün! Can kaybı yükseldi
Asrın felaketinde 15. gün! Can kaybı yükseldi Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan; Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ'da büyük bir yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısı yükseliyor.
Şanlıurfa'da patlama meydana geldi: 2 ölü, 8 yaralı!
Şanlıurfa'da patlama meydana geldi: 2 ölü, 8 yaralı! Şanlıurfa'da iş yerinde gaz sıkışması nedeniyle meydana gelen patlamada 2 kişi öldü, 8 kişi de yaralandı.