Şanlıurfa


Şok! "Küçük Merve'yi okula almadılar" iddiası! Şanlıurfa'da geçtiğimiz günlerde verdiği söyleşiyle Türkiye'nin gündemine oturan Merve Akpınar ve beraberindeki gazeteciler öğrencisi olduğu Konuklu İmam Hatip Ortaokulu'na alınmadı.
Türkiye'nin konuştuğu küçük Merve'den ses getirecek sözler Hentbola başlarken kız olması nedeniyle karşılaştığı ayrımcı yorumları sesi titreyerek anlatan Merve Akpınar’ın azmi ve cesareti tüm Türkiye’yi umutlandırdı. 14 yaşındaki Merve Akpınar, uğradığı cinsiyet ayrımcılığını, bununla nasıl baş ettiğini ve hayallerini anlattı.
Şanlıurfa'da patates dağıtımında izdiham Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın talimatıyla Şanlıurfa'nın Eyyubiye ilçesinde bir kamyondan dağıtılan patates çuvalları izdihama neden oldu.
Müzik korolarından ‘Türk’ ismi kaldırıldı! Devlet madalyalarından Atatürk kabartmasının çıkartılması ve Andımız'ın yasaklanmasının ardından müzik korosu topluluklarından "Türk" ismi kaldırıldı.
AKP’li belediye Demet Akalın ve Alişan için Corona yasağını deldi! Artan corona virüsü vakalarının ardından bir dizi kısıtlamalar hayata geçirilmişti. Şanlıurfa'ya giden şarkıcı Demet Akalın ve Alişan için AKP'li belediye restoranlara getirilen müşteri kabul etme yasağını deldi. Yasağı delen Demet Akalın, o anlara ilişkin görüntüleri sosyal medyada paylaştı.