savaş


İsrail, Suriye ve Lübnan’ı vurdu
İsrail, Suriye ve Lübnan’ı vurdu İsrail Hava Kuvvetleri, Suriye ve Lübnan’da hava saldırısı düzenledi. Hava kuvvetleri, Suriye’deki saldırının Golan Tepeleri yönünden gelen saldırıya yanıt olarak düzenlendiğini; Lübnan’da ise Hizbullah’ın hedef alındığını duyurdu.
DSÖ: "Gazze'de anestezi olmadan ameliyatlar yapılıyor"
DSÖ: "Gazze'de anestezi olmadan ameliyatlar yapılıyor" DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros, BMGK’daki konuşmasına Gazze'deki çoğu yaşlı, çocuk ve acil tıbbi ihtiyaçları olan İsrailli rehinelerin sağlığı ve refahından ciddi şekilde endişe duyduğunu belirterek başladı ve İsrail saldırılarının hedefi olan Gazze’deki hastanelere dikkat çekti.
Ukrayna, 160 vatandaşını Gazze’den tahliye etti
Ukrayna, 160 vatandaşını Gazze’den tahliye etti Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, dün 160 Ukraynalıyı Gazze’den tahliye ettiğini duyurdu.
ABD: "İsrail her gün saldırılara 4 saatlik ara verecek"
ABD: "İsrail her gün saldırılara 4 saatlik ara verecek" ABD Ulusal Güvenlik Konseyi (NSC) Koordinatörü John Kirby, dün İsrail’in Gazze’nin kuzeyindeki saldırılara günlük 4 saatlik ara vereceğini ve buradaki Gazzelilerin güneye gitmesini sağlayacak iki insani koridor açılacağını duyurdu.
Gazze'ye yardım için hazırlanan sağlık gemisi yola çıktı
Gazze'ye yardım için hazırlanan sağlık gemisi yola çıktı Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan, içinde ameliyathaneler, yoğun bakım üniteleri ve tam donanımlı sahra hastaneleri olan gemi, Gazze'ye tıbbi yardım götürmek için İzmir Alsancak Limanı'ndan yola çıktı.
Bakan Koca: "Gazze'deki kanser hastası çocukları Türkiye'ye getireceğiz"
Bakan Koca: "Gazze'deki kanser hastası çocukları Türkiye'ye getireceğiz" TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş başkanlığında, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kurumların 2024 yılı bütçesini görüşmek üzere toplandı.
Filistin Kızılayı insani yardım yüklü 106 kamyonu teslim aldı
Filistin Kızılayı insani yardım yüklü 106 kamyonu teslim aldı Filistin Kızılayı’ndan dün gece yapılan açıklamada, insani yardım yüklü 106 kamyonun daha teslim alındığı ifade edildi. Gazze’ye ulaşan kamyon sayısı 756’ya yükseldi.