seçim


CHP'nin İstanbul adayı yeniden Ekrem İmamoğlu oldu
CHP'nin İstanbul adayı yeniden Ekrem İmamoğlu oldu CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tanıtım Toplantısı'nda İstanbul için başkan adayı, yeniden Ekrem İmamoğlu gösterildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İstanbul adayımızı pazar günü açıklayacağız"
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İstanbul adayımızı pazar günü açıklayacağız" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayını pazar günü açıklayacaklarını söyledi.
YSK Başkanı Yener: "36 parti, seçimlere katılmaya hak kazandı"
YSK Başkanı Yener: "36 parti, seçimlere katılmaya hak kazandı" Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, "36 siyasi partimiz, 31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan mahalli idareler genel seçimlerine katılmaya hak kazandı. Kurumuzun bugünkü toplantısında tespit edilmiştir" dedi.
Datça Belediye Başkan Aday Adayı Mesut Yar: "Gülüşe gülüşe kazanacağız"
Datça Belediye Başkan Aday Adayı Mesut Yar: "Gülüşe gülüşe kazanacağız" Cumhuriyet Halk Partisinden Datça Belediye Başkan Aday adaylığını açıklayan sevilen televizyoncu ve gazeteci Mesut Yar; Datça’daki herkese cep telefonu numarasını gönderdi, projelerini anlatmaya da devam ediyor.
Dijital basında 2023’te en çok yer alan kişi ve olaylar açıklandı
Dijital basında 2023’te en çok yer alan kişi ve olaylar açıklandı B2Press, yeni yıla sayılı günler kala dijital basının 2023 özetini açıkladı. 30 bin haber sitesindeki 66 milyon haberi analiz eden online PR servisinin hazırladığı rapora göre, 2023’te dijital basında en çok 6 Şubat depremleri yer aldı.
Seçime ilişkin propaganda usul ve esasları belirleyen genelge Resmi Gazete’de
Seçime ilişkin propaganda usul ve esasları belirleyen genelge Resmi Gazete’de Yüksek Seçim Kurulu'nun 31 Mart Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerine ilişkin siyasi partiler ve bağımsız adaylarca gerçekleştirilecek seçim propagandasının usul ve esaslarını belirleyen genelge Resmi Gazete’de yayımlandı.
Yurt içi seçmen listeleri 4 Ocak'ta askıya çıkacak
Yurt içi seçmen listeleri 4 Ocak'ta askıya çıkacak Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), Yurt İçi Seçmen Kütüğü'nün güncelleştirilmesine ilişkin usul ve esasları belirleyen genelge Resmi Gazete'de yayımlandı.