seçmen


Yurt dışında 1 milyon 763 bin 973 seçmen oy kullandı
Yurt dışında 1 milyon 763 bin 973 seçmen oy kullandı Cumhurbaşkanı 2'nci tur seçimi için yurt dışı temsilciliklerinde ve gümrük kapılarında 1 milyon 816 bin 294 seçmen oy kullandı.
YSK, 28 Mayıs seçimi için oy pusulasını tanıttı
YSK, 28 Mayıs seçimi için oy pusulasını tanıttı YSK cumhurbaşkanı seçimi 2'nci tur oylamasında kullanılacak oy pusulaları tanıtıldı.
İstanbul Havalimanı'nda oy verme işlemi yarın başlıyor
İstanbul Havalimanı'nda oy verme işlemi yarın başlıyor Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için yurtdışına kayıtlı Türk vatandaşları, başta İstanbul Havalimanı olmak üzere, gümrük kapıları ve temsilciliklerde yarın oy kullanmaya başlayacak.
İkinci turu 28 Mayıs’ta yapılacak olan seçim için neler vaat edildi?
İkinci turu 28 Mayıs’ta yapılacak olan seçim için neler vaat edildi? Cumhurbaşkanı için ikinci tur seçim 28 Mayıs’ta yapılacak... Seçim beyannamesinde ve seçim kampanyası sırasında işçiye, memura, esnafa, emekliye birçok vaatte bulunuldu.
YSK, yurt dışında oy verme süresini tekrar uzattı
YSK, yurt dışında oy verme süresini tekrar uzattı Yüksek Seçim Kurulu (YSK), cumhurbaşkanlığı 2'nci tur seçiminde ABD, İrlanda, İngiltere, Kanada ve Avustralya'da 2 güne düşürdüğü oy verme süresini, CHP'nin itirazı üzerine tekrar 5 güne çıkardı.
Yüksek Seçim Kurulu'ndan yurt dışı oyları için tepki çeken karar!
Yüksek Seçim Kurulu'ndan yurt dışı oyları için tepki çeken karar! Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalmasının ardından, seçim öncesinde 20-24 Mayıs tarihleri olarak açıklanan yurt dışında oy verme tarihleri bazı ülkelerde değiştirildi.
Deniz Çakır: "Bazı gevşeklere bir lafım var!"
Deniz Çakır: "Bazı gevşeklere bir lafım var!" Deniz Çakır dikkat çeken bir yazı yazarak oy vermeyen kararsızlara çağrıda bulundu.