seçmen


Yurtdışında kullanılan oyların tamamı Ankara'ya getirildi
Yurtdışında kullanılan oyların tamamı Ankara'ya getirildi Cumhurbaşkanı Seçimi 2'nci Tur'u kapsamında yurt dışı temsilciliklerde kullanılan 1 milyon 783 bin 107 oyun tamamı Ankara'ya ulaştı.
Seçime günler kala 'Hayalet seçmen' uyarısı!
Seçime günler kala 'Hayalet seçmen' uyarısı! Seçimin ikinci turu öncesi İstanbul’da evlere “adres bilgisi olmayan” seçmen kâğıtları geldi. Hukukçular, “Bu durumu yaşayanlar seçim kurullarına itiraz etmeli” çağrısında bulundu.
Yurt dışında 1 milyon 763 bin 973 seçmen oy kullandı
Yurt dışında 1 milyon 763 bin 973 seçmen oy kullandı Cumhurbaşkanı 2'nci tur seçimi için yurt dışı temsilciliklerinde ve gümrük kapılarında 1 milyon 816 bin 294 seçmen oy kullandı.
YSK, 28 Mayıs seçimi için oy pusulasını tanıttı
YSK, 28 Mayıs seçimi için oy pusulasını tanıttı YSK cumhurbaşkanı seçimi 2'nci tur oylamasında kullanılacak oy pusulaları tanıtıldı.
İstanbul Havalimanı'nda oy verme işlemi yarın başlıyor
İstanbul Havalimanı'nda oy verme işlemi yarın başlıyor Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için yurtdışına kayıtlı Türk vatandaşları, başta İstanbul Havalimanı olmak üzere, gümrük kapıları ve temsilciliklerde yarın oy kullanmaya başlayacak.
İkinci turu 28 Mayıs’ta yapılacak olan seçim için neler vaat edildi?
İkinci turu 28 Mayıs’ta yapılacak olan seçim için neler vaat edildi? Cumhurbaşkanı için ikinci tur seçim 28 Mayıs’ta yapılacak... Seçim beyannamesinde ve seçim kampanyası sırasında işçiye, memura, esnafa, emekliye birçok vaatte bulunuldu.
YSK, yurt dışında oy verme süresini tekrar uzattı
YSK, yurt dışında oy verme süresini tekrar uzattı Yüksek Seçim Kurulu (YSK), cumhurbaşkanlığı 2'nci tur seçiminde ABD, İrlanda, İngiltere, Kanada ve Avustralya'da 2 güne düşürdüğü oy verme süresini, CHP'nin itirazı üzerine tekrar 5 güne çıkardı.