SGK


7.6 milyon kişinin borcu siliniyor!
7.6 milyon kişinin borcu siliniyor! Kesinleşmiş alacakların yeniden yapılandırılması, kesinleşmemiş veya inceleme aşamasındaki alacakların yapılandırılması, ihtilaflı alacakların tasfiyesi, matrah ve vergi artırımı, işletme kayıtlarının düzeltilmesi gibi düzenlemelerden yararlanmak için yapılacak başvurularda sona yaklaşıldı.
SGK'dan 'kayıt dışı yabancı istihdamı' uyarısı!
SGK'dan 'kayıt dışı yabancı istihdamı' uyarısı! Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Antalya'da son dönemde yabancı çalışan sayısı, turizm sektörü başta olmak üzere arttı.
SGK önlerinde EYT kuyruğu!
SGK önlerinde EYT kuyruğu! Emeklilikte yaşa takılanlara ilişkin kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından SGK binalarının önünde bekleyenler uzun kuyruk oluşturdu. Şişli ve Fatih'te SGK binasının önünde kuyrukta bekleyenler işlemlerini yaptırmak için uzun süre bekledi.
EYT düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlandı
EYT düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlandı Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a (EYT) ilişkin Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
SGK'dan EYT başvurusu açıklaması!
SGK'dan EYT başvurusu açıklaması! Sosyal Güvenlik Kurumu'nca (SGK) çok sayıda kişinin emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili kanun Resmi Gazete'de yayımlanmadan kuruma başvurup, aylık talebinde bulunduğu, tüm süreçler tamamlanmadan bu işlemin yapılmasının mümkün olmadığı açıklandı.
Bengü hayatını kaybeden koruması için 350 bin TL ödeyecek
Bengü hayatını kaybeden koruması için 350 bin TL ödeyecek Şarkıcı Bengü, 2012’deki kazada yaralanmış, koruması Ümit Özer de hayatını kaybetmişti. Bengü, gerekli önlemi almadığı için Özer’in ailesine 350 bin TL tazminat ödeyecek.
Kabine bugün toplanıyor
Kabine bugün toplanıyor Kabine Toplantısı bugün saat 15.00'te Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantıda vergi ve SGK borçlarının yapılandırılması, Anayasa değişikliği teklifi ve İsveç'teki provokatif eylemlerin masada olması bekleniyor.