SGK


SGK’dan 4.5 milyon TL’lik reklam harcaması
SGK’dan 4.5 milyon TL’lik reklam harcaması 2020 yılının ilk 11 ayında Hazine’den 232 milyar TL alan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) borç yapılandırması kampanyası reklamları için 4 milyon 500 bin TL harcadı.
SGK'da çöküş var, hızla iflasa sürükleniyor!
SGK'da çöküş var, hızla iflasa sürükleniyor! SGK’daki açığın giderek büyüdüğünü ifade eden Erdoğan Toprak, Hazine’den SGK’ya aktarılan tutarın yılsonunda 250 milyar TL’nin üzerine çıkacağını söyledi.
"Vergi borcu yapılandırma" için süre doldu
"Vergi borcu yapılandırma" için süre doldu Vatandaşın vergi borcunu yapılandırması için süre doldu. Borç tutarı 200 milyar olurken, 7 milyar liralık tahsilat gerçekleşti.
İlaç fiyatlarına yüzde 22 zam geliyor!
İlaç fiyatlarına yüzde 22 zam geliyor! Büyük bir mali sıkıntı yaşayan SGK, bazı ilaçlar için fiyat sınırlaması getiriyor. Döviz kurunda yapılacak ayarlama ile bu ay ilaç fiyatlarında yüzde 22’yi bulan zam yaşanacak.
Tüm okulların SGK’ya prim borcu var
Tüm okulların SGK’ya prim borcu var MEB'in, prim borcu 1 yılda 3 kat artışla 601 milyon liradan 2.1 milyar liraya çıktı. SGK, alacakları için yapılandırma önerdi. Şanlıurfa MEM’nün borcu 1 milyon lirayı aştı. Halfeti Fıstıközü Köyü İlkokulu, 128 lirayla en az borçlu okul oldu.
Vergi ve SSK prim borçlarında yapılandırma başladı
Vergi ve SSK prim borçlarında yapılandırma başladı Hazine alacaklarını yeniden yapılan yasa düzenlemesi Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Borcunu peşin ödemek isteyenlere indirim sağlanırken, 18 taksit imkanı da sunuluyor.
Corona virüsten ölen babasının telefonunu açınca şok geçirdi!
Corona virüsten ölen babasının telefonunu açınca şok geçirdi! Tefaş A.Ş.'de 54 yıldır çalışan finans müdürü Turgut Yavuzyılmaz iddiaya göre fabrikada önlem alınmadığı için yakalandığı Covid-19 salgın hastalığı sebebiyle 1 Ekim'de hastanede hayatını kaybetti.