Siirt


Görüntü yönetmeni ve kameramanın vefat ettiği kazada şoför tutuklandı
Görüntü yönetmeni ve kameramanın vefat ettiği kazada şoför tutuklandı Samsun'da canlı yayın aracının beton elektrik direğine çarptığı, görüntü yönetmeni Saliha Adıgüzel (36) ile kameraman Furkan Akbulut'un (19) hayatını kaybettiği kazada sürücü Ahmet Ali Çelenk (38), tutuklandı.
Siirt'te 15 günlük eylem yasağı
Siirt'te 15 günlük eylem yasağı Siirt Valiliği, 28 Haziran’dan itibaren kentte 15 gün süreyle basın açıklaması, oturma eylemi, miting, çadır kurma, imza kampanyası, stant açma ve benzeri faaliyetlerin yasaklandığını duyurdu.
Milyonlarca lira harcanan havalimanları sinek avlıyor
Milyonlarca lira harcanan havalimanları sinek avlıyor Türkiye'de 60 havaalanı var, ancak bunlardan faal olan dördünde adeta kuş bile uçmuyor. Yıllardır yolcusu olmayan Aydın Çıldır, Balıkesir Merkez, Çanakkale Gökçeada ve Uşak havalimanları 2023 yılında da boş kaldı.
Sağanak ve rüzgarda seralar zarar gördü, baz istasyonu direği devrildİ
Sağanak ve rüzgarda seralar zarar gördü, baz istasyonu direği devrildİ Siirt'te, etkili olan sağanak ve kuvvetli rüzgarda Pervari ilçesinde baz istasyonu direği devrildi, Baykan ilçesinde de çiftçilerin seraları zarar gördü.
Sırtını çapa makinesi bıçağına kaptıran yaşlı adam ağır yaralandı
Sırtını çapa makinesi bıçağına kaptıran yaşlı adam ağır yaralandı Siirt'in Baykan ilçesinde dengesini kaybedince sırtını kullandığı çapa makinesinin bıçağına kaptıran Mehmet Şah Kınay (68), ağır yaralandı.
Kayıp zihinsel engelli çocuk 5 saat sonra bulundu
Kayıp zihinsel engelli çocuk 5 saat sonra bulundu Siirt’in Kurtalan ilçesinde kaybolan zihinsel engelli T.Y. (10), jandarma ve AFAD ekiplerinin 5 saatlik çalışmasıyla 5 kilometre uzaklıkta bulundu.
Genç Kader'in talihsiz ölümü üzüntü yarattı
Genç Kader'in talihsiz ölümü üzüntü yarattı Siirt il merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Botan Vadisi’nde kayalıklardan düşen Kader Yıldız (27), yaşamını yitirdi.