sınav


Anne ile kızı sınıfta sıra arkadaşı olup, birlikte mezun oldu
Anne ile kızı sınıfta sıra arkadaşı olup, birlikte mezun oldu Denizli'de 2 yıl önce birlikte üniversite sınavına giren Dilek Baş (50) ile kızı Gizem Baş (30) aynı bölümü kazanıp, sıra arkadaşı oldu. Anne ile kızı bu yıl Pamukkale Üniversitesi Honaz Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı'ndan birlikte mezun oldu.
LGS sonuçları açıklandı
LGS sonuçları açıklandı Ortaokul mezunu öğrencilerin, liselere yerleşebilmek için girdiği LGS sonuçları açıklandı.
3.5 milyon aday YKS’de ter dökecek
3.5 milyon aday YKS’de ter dökecek 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) bugün, ikinci oturum olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) ile Yabancı Dil Testi (YDT) ise yarın yapılacak.
YKS adaylarına 'ilaç' uyarısı
YKS adaylarına 'ilaç' uyarısı Ankara Üniversitesi'nden Doç. Dr. Selen Demirtaş Zorbaz, hafta sonu yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek adaylara ilaç uyarısı yaptı.
LGS heyecanı! Çocuklar sınavda, aileleri dışarıda stres yaşadı
LGS heyecanı! Çocuklar sınavda, aileleri dışarıda stres yaşadı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına giren 8’inci sınıf öğrencileri hayallerindeki liseyi kazanabilmek için sınavda ter dökerken, aileleri ise dışarıda heyecanla onları bekledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, LGS'ye girecek öğrencilere başarılar diledi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, LGS'ye girecek öğrencilere başarılar diledi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına girecek öğrencilere başarılar dileyerek, "LGS’ye girecek olan, ülkemizin geleceği tüm evlatlarımıza Allah'tan zihin açıklığı ve üstün başarılar diliyorum" dedi.
Uzmanından YKS’ye girecek öğrencilere tavsiyeler
Uzmanından YKS’ye girecek öğrencilere tavsiyeler 17-18 Haziran'da gerçekleşecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi aday öğrencilere bilgi veren psikolojik danışman Bahadır Recep Gündüz, başarıyı artırmaya yönelik tavsiyelerde bulundu.