sosyal medya


Trol hesaplar deşifre edilecek Yalan haber yayan ve hakaret eden trol hesaplar deşifre edilecek. Trol hesap bilgilerini paylaşmayan sosyal medya şirketlerine para cezası kesilecek.
Sosyal medya devlerinden 'mavi tik' uyarısı Sosyal medyada doğrulanmış hesaplarda bulunan 'mavi tik’ özelliği için birçok kişi çeşitli kurum veya kişilerden yüksek fiyatlar karşılığı mavi tik satmaya çalışıyor.
Teknoloji şirketlerinde Taliban krizi baş gösterdi! Taliban'ın Afganistan'da kontrolü ele geçirmesiyle beraber sadece ülkelerin değil, teknoloji şirketlerinin de nasıl bir tutum sergileyeceği merak konusu oldu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Afgan halkı için her türlü işbirliğine hazırız" Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.
AKP’nin sosyal medya düzenlemesinde sona gelindi! AK Parti’nin, sosyal medya üzerinden yapılan dezenformasyonun önüne geçilmesi için üzerinde çalıştığı yasal düzenlemede sona gelindi.
Büşra Develi'den sosyal medya detoksu kararı Ünlü oyuncu Büşra Develi sosyal medya detoksu yaptığını açıkladı.
TikTok, Facebook’un tahtını ele geçirdi! Yapılan bir araştırma, sosyal paylaşım platformu TikTok'un 2020'de en çok indirilen uygulama olduğunu ortaya çıkardı. TikTok böylelikle Facebook, WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger'ı geride bırakmış oldu.