taksici


Taksiciler Odası Başkanı ile İBB arasında polemik!
Taksiciler Odası Başkanı ile İBB arasında polemik! İBB’nin taksilerle ilgili yeni düzenlemesine Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu karara tepki gösterdi. İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan ise imalı paylaşım geldi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yeni taksi planı ne?
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yeni taksi planı ne? Önce İmamoğlu ardından da Murat Ongun, taksi plakası sahipleri için bugün yeni bir dönemin başlayacağını işaret etti. Peki yeni dönemde ne olacak?
Taksicileri ‘üzecek’ genelge!
Taksicileri ‘üzecek’ genelge! İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine taksi denetimleri genelgesi gönderdi.
İstanbul'daki taksi sorununa yeni düzenleme
İstanbul'daki taksi sorununa yeni düzenleme İBB Meclisi’nde İstanbul’un kangrene dönen taksi sorunu ile ilgili düzenlemeler yapıldı. Taksi uygulamaları artık İBB’den lisans alarak çalışabilecek.
Berrak Tüzünataç'ın İstanbul isyanına İBB sözcüsünden yanıt!
Berrak Tüzünataç'ın İstanbul isyanına İBB sözcüsünden yanıt! Berrak Tüzünataç'ın Twitter'da İstanbul isyanına İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun'dan yanıt geldi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 400 taksiyi bağladı!
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 400 taksiyi bağladı! İBB, İstanbul Havalimanı'nda çalışan 700 takside yaptığı denetimde taksimetreleri standartlara uygun olmayan 400 taksinin çalışma iznini askıya aldı. İddiaya göre farklı yazılım kullanan taksilerde taksimetre ücreti yüzde 8-10 daha fazla çıkıyor.
17 yaşındaki kıza sarkıntılık yapan taksiciye hapis
17 yaşındaki kıza sarkıntılık yapan taksiciye hapis İstanbul Anadolu 63. Asliye Ceza Mahkemesi tüm taksicileri ve kamu için ulaşım hizmeti veren sürücüleri ilgilendiren emsal bir karara imza attı.