Tarım ve Orman Bakanlığı


Tarım Kredi Kooperatifleri en ucuzu olacak
Tarım Kredi Kooperatifleri en ucuzu olacak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Tarım Kredi Kooperatifleri, diğer marketlere göre daha ucuz. Buralarda fiyat konusunda dikkat ediliyor. Diğer marketlerle kıyaslama yapılıyor. Pahalı olan bir şey varsa, hemen fiyatı aşağıya çekiliyor" dedi.
Yanmayan ormanları da otel için kesecekler
Yanmayan ormanları da otel için kesecekler Ormana otel yapmak isteyen yatırımcıların ağaç kesebileceği alanları gösteren uydu fotoğrafları ortaya çıktı. Ormanların sınırını bizzat Turizm Bakanlığı işaretledi.
Siber skandal büyüyor çiftçilere 9 aydır ödeme yok
Siber skandal büyüyor çiftçilere 9 aydır ödeme yok Siber saldırı sonucu Tarım ve Orman Bakanlığı’nın bilişim sistemlerinin çöktüğü, Ağustos ayının başında gündeme gelmişti. Adli makamlara yansıyan siber saldırının, kamuoyuna açıklananın dışında daha büyük olduğu ve çiftçi verilerinin de silindiği iddia ediliyor.
30 milyonluk rapor var ama önlem yok!
30 milyonluk rapor var ama önlem yok! Batı Karadeniz’de yaşanan sel felaketinin ardından gözler Tarım ve Orman Bakanlığı’na çevrildi.
Uçağa para yok temsile 91 milyon
Uçağa para yok temsile 91 milyon Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yolluk, temsil giderleri açıklandı. Yangın söndürme uçaklarına 4 milyon dolar bulunamazken 91 milyonluk faaliyet raporu dikkat çekti.
Bakan Pakdemirli yangınlarda son durumu açıkladı
Bakan Pakdemirli yangınlarda son durumu açıkladı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yanan ormanlık alanları helikopterle inceledikten sonra Şehit Görkem Hasdemir Beldibi Yangın Ekip Binası'nda, son durumla ilgili açıklamalarda bulundu.
CHP’nin yangın sorusuna bakanlık ‘Hava aracı yeterli’ yanıtını vermiş
CHP’nin yangın sorusuna bakanlık ‘Hava aracı yeterli’ yanıtını vermiş CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker'in, 12 Temmuz 2019'da Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yanıtlaması üzere verdiği soru önergesi dikkat çekti.