Tarım ve Orman Bakanlığı


Dev arazi için 201 milyon TL muhammen bedel belirlendi
Dev arazi için 201 milyon TL muhammen bedel belirlendi Tarım ve Orman Bakanlığı Mersin Orman İşletme Müdürlüğü, Mersin Limanı’nın yanı başında bulunan 20 bin metrekareden büyük araziyi, üzerindeki tamir ve bakım atölyeleri ile birlikte satışa çıkardı.
Ramazanda dengeli beslenmek için bakanlıktan 'kalori' uygulaması
Ramazanda dengeli beslenmek için bakanlıktan 'kalori' uygulaması Tarım ve Orman Bakanlığı'nca yiyeceklerin kalori hesaplamaları için geliştirilen ve 2 ay önce hizmete sunulan cep telefonu uygulaması 'TürKomp', ramazan ayında yoğun talep gördü.
Bakan Vahit Kirişci: "11 ilimize 5 milyar liralık destek sağlıyoruz"
Bakan Vahit Kirişci: "11 ilimize 5 milyar liralık destek sağlıyoruz" Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "11 ilimizde besicilerin hayvanlarını yemlemede sıkıntısı olmasın, diye 1,5 milyar liralık destekleme daha gündeme getirdik. 11 ile dağıtılan 3,4 milyar liralık destek, yuvarlak rakamla 5 milyar liraya çıkmış oldu" dedi.
Bakanlıktan depremden etkilenen hayvanlara yem ve mama desteği
Bakanlıktan depremden etkilenen hayvanlara yem ve mama desteği Tarım ve Orman Bakanlığı, depremden etkilenen 10 ilde, ahırı zarar gören afetzedelere hayvan çadırı ve yem desteği sağlıyor. Ayrıca sahipsiz hayvanlara mama dağıtılıyor.
Bakan Kirişci: "Anadolu Leoparı iki bölgede yeniden görüntülendi"
Bakan Kirişci: "Anadolu Leoparı iki bölgede yeniden görüntülendi" Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Anadolu Leoparı iki ayrı bölgemizde yeniden görüntülendi. İzini sürmeye, heyecanla yolunu gözlemeye devam edeceğiz" dedi.
Bakan Kirişci: "Az su tüketen bitkilerin ekilmesine öncelik verilecek"
Bakan Kirişci: "Az su tüketen bitkilerin ekilmesine öncelik verilecek" Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü'nde 'Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu' ve 'Havza Yönetim Merkez Kurulu' toplantılarına katıldı.
Bakanlık dağ keçisinin avlanması için 30 bin TL bedelle ihale açtı!
Bakanlık dağ keçisinin avlanması için 30 bin TL bedelle ihale açtı! Tarım ve Orman Bakanlığı, Van'da dağ keçisi avlanması için ihale açtı. Bakanlığın av turizmi kapsamında açtığı ihale 5 Ekim'de yapılacak. Gürpınar ilçesine bağlı Pagan bölgesinde bir dağ keçisinin avlanma bedeli ise 30 bin TL olarak belirlendi.