Tarım ve Orman Bakanlığı


Daire başkanı rapor alıp AKP’li vekille Çin’i gezmiş!
Daire başkanı rapor alıp AKP’li vekille Çin’i gezmiş! Tarım Bakanlığı’nda görevli Haydar Dutak ‘eklem bozukluğu’ adı altında ‘iş göremez’ raporunu kaptı... AKP’li Hamza Dağ’ın da yer aldığı Çin gezisine gitti. Devlet memurunun tavrı ‘Pes’ dedirtti.
FERİDUN KUNAK DETOKS ÇAYINA BAKANLIK ONAY VERDİ Mİ?
FERİDUN KUNAK DETOKS ÇAYINA BAKANLIK ONAY VERDİ Mİ? Geçtiğimiz aylarda Sağlık Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı merdiven altı zayıflama çayı üretip ünlülere sosyal medyada reklamını yaptırarak milyonlarca lira kazanan ve bu sayede halkın sağlığı ile oynayan bir çok firmanın çıkardığı zayıflama çaylarına yasak getirmişti.
Yerli imkan varken, Rusya’dan günlük 1.3 milyon liraya uçak kiraladılar
Yerli imkan varken, Rusya’dan günlük 1.3 milyon liraya uçak kiraladılar Orman Bakanlığı yangın söndürme uçağı kiralama ihalesi açtı. THK’nın bakımı yapılmış uçuşa hazır 5 uçağı bu yıl da ihaleye sokulmadı. 4 firma katıldı. İhale en pahalı teklifi sunan firmaya verildi. THK’nın uçaklarını hangarda çürüten Türkiye, 3 Rus uçağına 153 gün için 203 milyon lira ödeyecek.
İstanbul Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden Ekrem İmamoğlu’na yanıt
İstanbul Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden Ekrem İmamoğlu’na yanıt İstanbul Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kayıp olduğu iddia edilen Adalar’daki atlarla ilgili sorumluluğun Tarım ve Orman Bakanlığı’nda olduğuna ilişkin açıklamalarına yanıt verdi.
Gıdada taklit ve tağşişe 545 bin TL ceza
Gıdada taklit ve tağşişe 545 bin TL ceza Gıdada hile yapan işletmelere gelirinin % 1’i oranında para cezası kesilecek. Ceza 54 bin liradan az olmayacak, 545 bine kadar çıkacak.
Kaz Dağları’nda altın ruhsatı iptal edilmemiş
Kaz Dağları’nda altın ruhsatı iptal edilmemiş Enerji Bakanı Kaz Dağları’nda altın arayan Alamas Gold’un ruhsat süresinin uzatıldığını açıklarken, Tarım ve Orman Bakanı ise iznin iptal edildiğini iddia etti.
Tarım Bakanı’ndan milletvekillerine ‘İyi ki doğdun’ kravatı
Tarım Bakanı’ndan milletvekillerine ‘İyi ki doğdun’ kravatı Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilere gelen haciz ve icralar konuşulurken farklı biricraata imza attı. Doğum günü gelen vekile, 499 liralık etiket taşıyan kravat gönderdi.