TBMM


Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesi, TBMM'de kabul edildi
Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesi, TBMM'de kabul edildi Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın, 2024 Mali Yılı Bütçe Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.
4 milletvekilinin dokunulmazlık dosyası Meclis'te
4 milletvekilinin dokunulmazlık dosyası Meclis'te İYİ Parti'li 1, HEDEP'li 3 milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezlekeler, TBMM'ye gönderildi.
TBMM'de bütçe görüşmeleri başladı
TBMM'de bütçe görüşmeleri başladı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) 2024 Yılı Merkezi Bütçe Teklifi görüşmeleri, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda başladı.
Çalışmayan emeklilere 5 bin TL ikramiye verilmesini içeren kanun kabul edildi
Çalışmayan emeklilere 5 bin TL ikramiye verilmesini içeren kanun kabul edildi TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı. Genel Kurul’da, ‘Konutların Turizm Amaçlı Kullanılması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’ görüşülerek kabul edildi.
Cevdet Yılmaz: "Emeklilikte yaş yükseltme ile ilgili çalışmamız yok"
Cevdet Yılmaz: "Emeklilikte yaş yükseltme ile ilgili çalışmamız yok" TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş başkanlığında 5 yıllık 12'nci Kalkınma Planı'nı görüşmek üzere toplandı. Hükümet adına komisyona katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, milletvekillerinin eleştiri ve sorularını yanıtladı.
Meclis’ten İsrail’e ortak tepki
Meclis’ten İsrail’e ortak tepki İsrail'in, Gazze Şeridi’ne düzenlediği hava saldırılarında hastaneyi hedef almalarına TBMM’den ortak tepki geldi.
TBMM’den ortak ‘Filistin-İsrail’ bildirisi
TBMM’den ortak ‘Filistin-İsrail’ bildirisi TBMM Genel Kurulu’nda, AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, YSP ve SP grup başkanvekillerinin ortak imzası ile İsrail ve Filistin’de devam eden çatışmalara ilişkin ortak bildiri yayımlandı.