TBMM


Deprem komisyonunda Corona virüs depremi! İzmir’deki yıkıcı depremin ardından, depreme karşı alınacak önlemleri araştırmak için kurulan TBMM Deprem Araştırma Komisyonu'nda Covid-19 depremi yaşanıyor.
Öğretmenlerin maaşları 11 yılda 320 dolar eridi 2009’da maaşı 1.302 TL olan bir öğretmen maaşıyla 835 dolar alabiliyorken, bugün ancak 515 dolar alabiliyor.
Müsavat Dervişoğlu: "Güvensiz binalara ‘risk kartı’ asılsın" İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, “Afet riski altındaki alanların dönüştürülmesine” ilişkin kanunun değiştirilmesi için TBMM Başkanlığı’na yasa teklifi verdi.
AK Parti Grup Başkan Vekili Özkan: "Deprem vergilerinin 8 katı harcandı" AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, TBMM’de Deprem Araştırma Komisyonu’nun kurulmasına ilişkin görüşmelerde, muhalefetin bugüne kadar toplanan deprem vergilerinin nereye harcandığına ilişkin soru ve eleştirilerine yanıt verdi.
Binalara 10 metrelik baz istasyonu dikecekler! Torba yasayla arsalara 15 metre, binaların çatısına da 10 metrelik baz istasyonu antenleri dikilebilecek. 6.8 milyon liralık ceza da affediliyor.