TBMM


Facebook temsilcilerinden TBMM'ye rapor Facebook temsilcileri, TBMM Dijital Mecralar Komisyonu üyelerinin sorularına ilişkin hazırladıkları raporu TBMM’ye gönderdi.
Memur ve emekliye ek zam TBMM’de kabul edildi Memur ve emekliye ek zammını da içeren Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.
Memur ve emeklinin gözü Meclis'te Meclis, bu hafta memur ve emekliye ek zammı da içeren kanun teklifini yasalaştırmak için mesaisini sürdürecek.
Zincir marketlere yeni kriterler yolda Küçük ve orta ölçekli esnafın rekabette zorlandığı zincir marketlere ilişkin yeni kriterler belirlendi. Bir türlü yasalaştırılamayan Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun Taslağı, acil talepleri karşılayacak şekilde birkaç maddelik torba teklif hâlinde Meclis’e sunulacak.
Omicron yayılımı Meclis’te de arttı Türkiye'de vaka rekorları kırılmasına sebep olan Omicron varyantı, Meclis’i de vurdu. Bazı isimler ikinci kez virüs kaparken son 10 gün içinde AK Parti’den toplam 9 milletvekili Covid-19’a yakalandı.
Öğretmenlerle ilgili yasa teklifi Meclis'e sunuldu AKP, 12 maddelik Öğretmenlik Meslek Kanunu'na ilişkin yasa teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. Teklifle; öğretmenliği kariyer haline getiren düzenleme, uzman, başöğretmenlik unvanı da vererek maaşlarına bin ve 2 bin TL artış vermeyi öngörüyor.
Milyonlarca çalışanı ilgilendiren teklif TBMM’den geçti! Tüm çalışanlardan asgari ücret kadar gelir ve damga vergisinin alınmamasını da içeren yasa teklifi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Öte yandan Erdoğan'a fazla bütçeyi kullanma yetkisi verildi. TBMM çalışmalarına 4 Ocak 2022'ye kadar ara verdi.