tedbir


Vaka sayıları patladı yeni tedbirler kapıda
Vaka sayıları patladı yeni tedbirler kapıda Pandemide günlük vaka sayılarının bu ay sonunda 100 bine dayanması bekleniyor. Türkiye yeni yol haritasını hazırlamaya başladı. Restoran, kafe, sinema ve tiyatroda yüzde 50 kapasite kuralının yeniden uygulanması ile okullarda yarıyıl tatilinin öne çekilmesi ve bir hafta uzatılması gündemde...
5 ay önce boşanan sosyetik çift davalık oldu
5 ay önce boşanan sosyetik çift davalık oldu Tekstilci Ertan Uyanık ve 5 ay önce boşandığı Sena Kadakçı, ‘darp' ve ‘tehdit'ten ayrı ayrı dava açtı. Eski eşlere 2'şer ay uzaklaştırma kararı çıktı.
İstanbul Valiliği yılbaşı tedbirlerini duyurdu
İstanbul Valiliği yılbaşı tedbirlerini duyurdu İstanbul Valiliği yılbaşında uygulanacak tedbirleri duyurdu. İstanbul'da yılbaşı gecesi 2 bin 231 jandarma, 44 bin 758 emniyet görevlisi ve 167 Sahil Güvenlik personelini görev yapacak.
Dünyanın kapıları bir bir kapanıyor!
Dünyanın kapıları bir bir kapanıyor! Covid-19'un daha bulaşıcı ve aşıya dirençli türü olan Omicron varyantı dünyayı paniğe sürüklerken, pek çok ülke söz konusu varyanta karşı yeni seyahat yasakları ilan etmeye başladı.
ABD, 20 aydır uyguladığı seyahat yasağını kaldırdı
ABD, 20 aydır uyguladığı seyahat yasağını kaldırdı ABD'de corona virüsü tedbirleri kapsamında 20 aydır uygulanan seyahat yasağının kaldırıldığı açıklandı. Eski Başkan Donald Trump'ın başlattığı yasak hem hava hem kara ulaşımını kapsıyordu.
Gençler bulaştırıyor, yaşlılar ölüyor!
Gençler bulaştırıyor, yaşlılar ölüyor! Aktif hasta sayısının 500 bini aştığı Türkiye’de gençlerin tedbirsizliği yüzünden 65 yaş üstü kişilerin toplam vakalar içindeki oranı sürekli artıyor.
Zor günlerin eşiğinde miyiz?
Zor günlerin eşiğinde miyiz? Vaka ve ölüm sayılarındaki dalgalanma 2021'de 2020'yle neredeyse paralel seyrediyor. Salgın, aşağı yukarı aynı haftalarda pik yapıyor. Bu seyir aynen devam ederse, Kasım'da ölüm ve vaka sayıları ikiye katlanabilir.