tedbir


Lokanta ve kafeler açılıyor mu? Türkiye, 1 Haziran sonrası normalleşmenin nasıl olacağını merak ederken, lokanta ve kafelerle ilgili Koronavirüs Bilim Kurulu'nun aldığı tavsiye kararları sevindirdi. Kritik Kabine Toplantısı öncesi uzmanların hafta sonu yasaklarının kaldırılmasına yönelik de şartlı kaldırma tavsiyesi dikkat çekti.
17 günlük tam kapanma sona erdi Kovid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında 29 Nisan Perşembe saat 19.00'da başlayan 17 günlük tam kapanma saat 05.00 itibarıyla sona erdi.
Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yüz yüze eğitim açıklaması İçişleri Bakanlığı’nın kademeli normalleşme genelgesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’ndan da yüz yüz eğitimle ilgili bir açıklama geldi.
Yeme-içme sektörü bayramdan sonra saat ve açık hava kısıtlaması ile açılacak Pandeminin başlangıcından bu yana desteksiz zor durumda kalan 2 milyona yakın çalışan bayrama buruk girdi. Sektörde yüzde 80’i bulan güvencesizliğe son verilmesi isteniyor.
Süleyman Soylu’dan Süper Lig’deki şampiyonluk için uyarı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Süper Lig şampiyonluk kutlamalarının tam kapanma döneminden sonra yapılması hususunda tedbir alınması gerektiğini düşünüyorum" dedi.
Bayramdan sonra kademeli normalleşme Koronavirüsle mücadelede mutant virüsle birlikte 3. dalgadaki tırmanış, alınan önlemler ve tam kapanma sürecinin etkileri ile birlikte inmeye başladı.
Tam kapanma sonrası İstanbul’daki son durum açıklandı Alınan 17 günlük 'tam kapanma' kararı sonrası İstanbul'daki Corona virüsü vaka oranı belli oldu. İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, kentte son bir haftada corona virüs vakalarında, yatan hasta ve yoğun bakım hastalarında önemli bir azalma kaydedildiğini söyledi.