Tekirdağ


Tekirdağ'da deniz taştı, sahildeki işletmeleri su bastı
Tekirdağ'da deniz taştı, sahildeki işletmeleri su bastı Tekirdağ'da, lodos nedeniyle sahil sular altında kaldı, bazı işletmelerde hasar oluştu. Kuvvetli rüzgar ağaçları devirirken, Marmarareğlisi ilçesinde, tekneler sahile sürüklendi, Çorlu'da da cadde ve sokakları su bastı.
Tekirdağ’da 'suyu tasarruflu kullanın' çağrısı
Tekirdağ’da 'suyu tasarruflu kullanın' çağrısı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürü Turhan Toprak, barajlardaki su seviyesinin düşmesiyle birlikte su sıkıntısı yaşanabileceğini belirterek, tasarruf çağrısında bulundu.
'MSC Türkiye', Çanakkale Boğazı’ndan geçti
'MSC Türkiye', Çanakkale Boğazı’ndan geçti Dünyanın en büyük konteyner gemilerinden olan ve Cumhuriyet'in 100’üncü yılı anısına ‘MSC Türkiye’ adıyla denize indirilen gemi, Çanakkale Boğazı’ndan geçerek Tekirdağ Limanı’na doğru yol aldı.
Bakan Yerlikaya: "Bulutlar Çetesi suç örgütü çökertildi"
Bakan Yerlikaya: "Bulutlar Çetesi suç örgütü çökertildi" İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Tekirdağ merkezli 8 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Kafes' operasyonları kapsamında 'Bulutlar Çetesi' suç örgütünün çökertildiğini, 25 şüphelinin yakalandığını açıkladı.
Markette çaldığı etleri ceketinin ceplerine koyup kaçtı
Markette çaldığı etleri ceketinin ceplerine koyup kaçtı Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, kimliği belirsiz kişi, markette, reyondan çaldığı et ürünlerini ceketinin iç ceplerine sakladı. Çalışanların fark ettiği şüpheli, tartıştığı görevliyi itip kaçtı. Güvenlik kamerasına yansıyan hırsızlıkla ilgili, şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldı.
İstanbul ve Tekirdağ'da sağanak etkili oldu
İstanbul ve Tekirdağ'da sağanak etkili oldu Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından, Marmara Bölgesi için kuvvetli yağış uyarısının ardından sağanak etkili oldu.
Meteoroloji’den İstanbul dahil çok sayıda kente sarı kodlu uyarı!
Meteoroloji’den İstanbul dahil çok sayıda kente sarı kodlu uyarı! Son rapora göre bugün 30 ilde gök gürültülü sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Aralarında İstanbul’un da bulunduğu 5 il için ise sarı kodlu uyarı yapıldı.