THY


THY’deki yabancı pilot sayısı Meclis gündeminde CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Türk Hava Yolları’nda (THY) 450 yabancı uyruklu pilot çalıştığını ve bunlardan Yunanistan uyruklu olan bir pilotun EOKA dövmesi taşıdığı iddiasını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na sordu.
'Aşılandım' reklam videosu için "Sömürge zihniyetini andırıyor" yorumu Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, paylaştıktan sonra sildiği “Aşılandım” tanıtım videosunu, Washington Post muhabiri Vanessa H. Larson sosyal medyadan yorumladı.
THY’den tartışılacak "transit yolcu" uygulaması Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre tüm dünyada vaka sayısı resmi verilere göre bile 153 milyonun üstüne çıktı… Yayılma hızı ise salgının başladığı ilk günden bu yana en yüksek seviyesinde.
Sağlık Bakanlığı’nın yeni corona virüsü kararı 2 gün ertelendi THY, yurt dışı çıkışlı Türkiye varışlı uçuşlarda uçuş saatinden maksimum 72 saat önce numunesi verilmiş olan negatif PCR testinin ibraz gerekliliği uygulamasının 2 gün ertelendiğini duyurdu.