Ticaret Bakanlığı


Ruhsar Pekcan’ın yardımcısı da görevden alındı
Ruhsar Pekcan’ın yardımcısı da görevden alındı Ağustos 2018’den bu yana Ticaret Bakanlığı’nda Bakan Yardımcısı olan Gonca Işık Yılmaz Batur’un yerine Mustafa Tuzcu atandı.
Esnafa kira desteğinin süresi 1 ay uzatıldı
Esnafa kira desteğinin süresi 1 ay uzatıldı Ticaret Bakanı Mehmet Muş, esnaf ve sanatkarlarla gerçek kişi tacirlere yönelik yapılan aylık bin lira gelir desteği ile büyükşehirlerde 750, diğer şehirlerde de 500 lira olan kira desteğinin süresinin bir ay daha uzatıldığını duyurdu.
Tülin Şahin ticarete atılıyor
Tülin Şahin ticarete atılıyor Tülin Şahin, birçok ünlü gibi ticarete atılıyor.
Dezenfektanı bakanlığa daha pahalıya satmış
Dezenfektanı bakanlığa daha pahalıya satmış Görevinden alınan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a ait ‘Nanoksia’ adlı şirketin, bakanlığa piyasanın üzerinde bir fiyata dezenfektan sattığı ortaya çıktı. Bakanlığa 175 TL’ye verilen beş litrelik dezenfektanın aracıya 100 TL’ye satıldığı belgelendi.
Ticaret Bakanı Mehmet Muş'tan ilk açıklama
Ticaret Bakanı Mehmet Muş'tan ilk açıklama Yeni Ticaret Bakanı Mehmet Muş önemli açıklamalarda bulundu.
Ruhsar Pekcan görevinden alındı, yeni bakan Mehmet Muş oldu
Ruhsar Pekcan görevinden alındı, yeni bakan Mehmet Muş oldu Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın görevine son verildi. Pekcan'ın yerine ise Mehmet Muş atandı. Ticaret Bakanlığı yaptığı açıklamayla, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın eşinin yönetim kurulu başkanı olduğu şirketten dezenfektan alımı yapıldığını kabul etmişti.
Vatandaşı kandıran sitelere engel geliyor
Vatandaşı kandıran sitelere engel geliyor Hükümet, internet başta olmak üzere uzaktan erişim araçları üzerinden satılan ürünlerde tüketicinin mağduriyetine son vermek için önemli bir adım daha atıyor.