Ticaret Bakanlığı


Ticaret Bakanı'ndan yangın söndürme ekipmanları fiyatları için açıklama
Ticaret Bakanı'ndan yangın söndürme ekipmanları fiyatları için açıklama Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "Yangın söndürme ekipmanlarında (Yangın söndürme topu, yangın tüpü, yangın söndürme kıyafetleri gibi..) fahiş fiyat artışları yapıldığına ilişkin iddialar Bakanlığımızca incelemeye alınmıştır" dedi
Bakan yardımcısının aile şirketi bakanlıktan ihale almış
Bakan yardımcısının aile şirketi bakanlıktan ihale almış Ticaret eski Bakanı Ruhsar Pekcan’ın eşinin şirketinden bakanlığa dezenfektan satmasından sonra şimdi de Sağlık Bakan Yardımcısı Sabahattin Aydın’ın eşi tarafından kurulan ve bakanlığın e-nabız işlemlerini yapan firmanın, 20. ihalesini de bakanlıktan aldığı ortaya çıktı.
Bakan Muş'tan 'Venezuela'dan peynir ithalatı' açıklaması
Bakan Muş'tan 'Venezuela'dan peynir ithalatı' açıklaması Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "Venezuela'dan Türkiye'ye peynir ithalatı" iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, "2020'de 1 gram dahi peynir ithal edilmemiştir" diyerek yanıt verdi.
Polietilen atık ithalatı yasaklandı
Polietilen atık ithalatı yasaklandı Ticaret Bakanlığı, etilen polimer atık ithalatını, "ithalatı yasak diğer atıklar" listesine ekledi. Atığın ithalatı 45 gün sonra durdurulacak. Plastik sektörü, ithal atığın geri dönüşümüyle hammadde elde ettiklerini, kararın kendilerini çok olumsuz etkileyeceğini söylüyor.
Ruhsar Pekcan’ın yardımcısı da görevden alındı
Ruhsar Pekcan’ın yardımcısı da görevden alındı Ağustos 2018’den bu yana Ticaret Bakanlığı’nda Bakan Yardımcısı olan Gonca Işık Yılmaz Batur’un yerine Mustafa Tuzcu atandı.
Esnafa kira desteğinin süresi 1 ay uzatıldı
Esnafa kira desteğinin süresi 1 ay uzatıldı Ticaret Bakanı Mehmet Muş, esnaf ve sanatkarlarla gerçek kişi tacirlere yönelik yapılan aylık bin lira gelir desteği ile büyükşehirlerde 750, diğer şehirlerde de 500 lira olan kira desteğinin süresinin bir ay daha uzatıldığını duyurdu.
Tülin Şahin ticarete atılıyor
Tülin Şahin ticarete atılıyor Tülin Şahin, birçok ünlü gibi ticarete atılıyor.