TÜİK


Yıllık en yüksek kazancı, finans ve sigorta çalışanları elde etti
Yıllık en yüksek kazancı, finans ve sigorta çalışanları elde etti Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2022'de en yüksek yıllık ortalama brüt kazancı 293 bin 511 TL ile finans ve sigorta faaliyetlerinde çalışanların elde ettiğini açıkladı.
TÜİK: "Kasımda 182 bin 301 taşıtın trafiğe kaydı yapıldı"
TÜİK: "Kasımda 182 bin 301 taşıtın trafiğe kaydı yapıldı" Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), motorlu kara taşıtları istatistiklerini yayımladı. Kasım ayında 182 bin 301 taşıtın trafiğe kaydı yapıldı.
Yılbaşından sonra e-ticarette kargo iade ücretini tüketici ödeyecek
Yılbaşından sonra e-ticarette kargo iade ücretini tüketici ödeyecek 1 Ocak'tan itibaren uygulanmaya başlanacak düzenleme ile internet üzerinden yapılacak alışverişte (e-ticaret) ürün ayıplı mal olarak değerlendirilmedikçe, alışverişten vazgeçme, kargoyu teslim almama durumunda cayma hakkını kullanacak tüketici, kargo iade ücretini kendi ödeyecek.
TÜİK: "İşsizlik oranı yüzde 8,5'a geriledi"
TÜİK: "İşsizlik oranı yüzde 8,5'a geriledi" Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ekim ayında işsizlik oranının önceki aya göre yüzde 0,5 puan azalarak yüzde 8,5 olduğunu açıkladı.
Fatih Altaylı'dan çarpıcı TÜİK iddiası!
Fatih Altaylı'dan çarpıcı TÜİK iddiası! Ünlü televizyoncu ve gazeteci Fatih Altaylı, ünlü bir marketin üst düzey yöneticisinden aldığı bilgilere göre, TÜİK'in gıda enflasyonunu düşük göstermek için marketlere müdahale ettiğini iddia etti.
Barınma krizi 'gizlenecek noktayı' çoktan aştı!
Barınma krizi 'gizlenecek noktayı' çoktan aştı! Yaşanan sorun gerçek verilerin çok ötesinde. TÜİK’in yüzde 20.7 oranında arttığını belirttiği konut fiyatları, BETAM’ın raporuna göre ise yüzde 89.1 yükseldi.
Galatasaray'ın anlaşmasında dikkat çeken bir ilk
Galatasaray'ın anlaşmasında dikkat çeken bir ilk Galatasaray, stat isim sponsorluğu için Rams Global ile 5 yıllık anlaşma sağlandığını açıkladı. Sponsorluk anlaşmasında bedelin belirlenmesi için TÜİK ve ENAG enflasyon verisinin ortalaması kullanılacak. Böylece ilk kez ENAG enflasyon hesaplamaları bir sözleşmede etkili olacak.