Türk Telekomünikasyon AŞ


AKM Çocuk Sanat Festivali başlıyor
AKM Çocuk Sanat Festivali başlıyor Atatürk Kültür Merkezi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında gerçekleştirilecek Çocuk Sanat Festivali etkinlikleri Türk Telekom desteği ile başlıyor.
Türk Telekom, görme ve işitme engelli çocukları AKM’de sanatla buluşturdu
Türk Telekom, görme ve işitme engelli çocukları AKM’de sanatla buluşturdu Tablolar Konuşuyor Dijital Resim Sergisi, Sesli Adımlar gibi etkinlik ve uygulamalarla AKM’de erişilebilir yaşamı destekleyen Türk Telekom, ‘Erişilebilir Tiyatro’ ile bu kez görme ve işitme engelli çocuklar için farklı bir sanat deneyimi sundu.
Türk Telekom, yerli DDoS servisini hayata geçirdi
Türk Telekom, yerli DDoS servisini hayata geçirdi Türk Telekom, Ar-Ge odaklı ağ güvenliği çözümleri üreticisi Labris Network iş birliği ile yerli DDoS servisini hayata geçirdiğini duyurdu. Şirket, bu çözümle gelişmiş ve karmaşık DDoS ataklarına karşı kurumsal ağları ve online servislerin sürekliliğini sağlamayı hedefliyor.
Uluslararası Kütüphane ve Teknoloji Festivali başladı
Uluslararası Kütüphane ve Teknoloji Festivali başladı Gençleri, girişimcileri ve kütüphanecilik alanında teknoloji üretenleri bir araya getirecek Uluslararası Kütüphane ve Teknoloji Festivali, Türk Telekom’un ana sponsorluğunda bugün itibariyle Rami Kütüphanesi’nde başladı.
Türk Telekom'un hız rekoruna ulaştığı 50G PON denemesi, Berlin'de duyuruldu
Türk Telekom'un hız rekoruna ulaştığı 50G PON denemesi, Berlin'de duyuruldu Türk Telekom, ZTE iş birliğiyle gerçekleştirdiği, 3'ü 1 arada 50G PON Combo denemesinde ulaşılan rekor hız Berlin'de düzenlenen FTTH Konferansı'nda duyuruldu. Deneme sırasında tek bir fiber üzerinden kayda değer 50Gbps+ indirme hızına ulaşıldı.
Türk Telekom çevreci yerli teknoloji çözümlerini hayata geçiriyor
Türk Telekom çevreci yerli teknoloji çözümlerini hayata geçiriyor Türk Telekom, veri merkezlerinde sıvı soğutma çözümlerini hayata geçirerek çevreyi en az etkileyen teknolojilerin geliştirilmesinde öncü adımlar atmayı amaçlıyor.
Bakan Uraloğlu: "Türkiye'yi telekomünikasyon merkezi haline getiriyoruz"
Bakan Uraloğlu: "Türkiye'yi telekomünikasyon merkezi haline getiriyoruz" Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Hem ihtiyacı karşılama hem de Türkiye'yi bölgenin veri üssü yapma hedefiyle çalışıyoruz. Hem devlet hem de özel sektör olarak yeni yatırımlarımız ve iş birliklerimizle Türkiye'yi telekomünikasyon merkezi haline getiriyoruz" dedi.