Türkiye İşçi Partisi


Can Atalay'ın dosyası Yargıtay'a gönderildi
Can Atalay'ın dosyası Yargıtay'a gönderildi İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay hakkında Anayasa Mahkemesi (AYM) kararı doğrultusunda bir karar vermeyerek dosyanın Yargıtay'a gönderilmesine karar verdi.
Can Atalay için oturma eylemi
Can Atalay için oturma eylemi AYM'nin "seçilme hakkı" ile "kişi hürriyeti ve güvenliği" haklarının ihlal edildiğine hükmettiği Türkiye İşçi Partisi'nden (TİP) milletvekili seçilen ancak Gezi davası nedeniyle tutuklu bulunan Can Atalay için meslektaşları AYM kararının uygulanması için adliyede oturma eylemi başlattı.
AYM'den Can Atalay hakkında 'hak ihlali' kararı
AYM'den Can Atalay hakkında 'hak ihlali' kararı Anayasa Mahkemesi (AYM), Türkiye İşçi Partisi'nden (TİP) milletvekili seçilen tutuklu Can Atalay'ın 'seçilme hakkı' ile 'kişi hürriyeti ve güvenliği hakkı'nın ihlal edildiğine hükmetti.
Anayasa Mahkemesinden Can Atalay kararı
Anayasa Mahkemesinden Can Atalay kararı Anayasa Mahkemesi, cezaevinde bulunan TİP Milletvekili Can Atalay'ın bireysel başvurusunun görüşmesini ileri bir tarihe erteledi.
AYM Can Atalay'ın başvurusunu genel kurula sevk etti
AYM Can Atalay'ın başvurusunu genel kurula sevk etti Anayasa Mahkemesi, TİP'ten milletvekili seçilen Can Atalay'ın başvurusunu Genel Kurul'a sevk etti.
Eski vekil Barış Atay geri dönüyor
Eski vekil Barış Atay geri dönüyor Eski TİP Hatay Milletvekili Barış Atay, ara verdiği oyunculuk ve yönetmenlik kariyerine geri dönüş sinyali verdi.
Kemal Kılıçdaroğlu Can Atalay’la cezaevinde görüşecek
Kemal Kılıçdaroğlu Can Atalay’la cezaevinde görüşecek CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcıları Zeynel Emre, Semra Dinçer ve Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır'la birlikte bugün saat 14.00'te Can Atalay'ı cezaevinde ziyaret edecek.