Türkiye

Kritik zirve öncesi Angela Merkel’den Türkiye açıklaması Almanya Başbakanı Merkel, AB Liderler Zirvesi öncesinde açıklamalarda bulundu. İki günlük zirveden önce konuşan Merkel, "Türkiye'nin insan hakları konusundaki ve hukukun üstünlüğünde standartlarını yükseltmesini bekliyoruz" dedi.
Rusya’dan Türkiye’ye yeni gümrük vergisi yolda Avrasya Ekonomik Birliği Türkiye’nin de olduğu 76 ülkeyi tercihli tarife sisteminden çıkarmayı planlıyor. Böylece birçok ürüne gümrük vergisi uygulanacak.
Türkiye 4-2 Hollanda A Milli Takım, Hollanda'yı 4-2 mağlup ederek 2022 Dünya Kupası Elemeleri'ne galibiyetle başladı.
Suyumuz için topyekün seferberlik zamanı Türkiye hızla su fakiri olma yolunda ilerliyor. Tarım başta olmak üzere şebeke ve evlerdeki su israfının bitirilmesi gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, topyekün bir seferberlik gerektiğini aktardı.
Twitter'dan beklenen Türkiye kararı geldi! Türkiye'de de yoğun kullanıcısı bulunan sosyal iletişim ağı Twitter, erişim yavaşlatma uygulamasına kısa süre kala kararını açıkladı.
Türkiye’den ABD’ye sert tepki HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesi ve HDP hakkında açılan kapatma davasına ilişkin ABD'den yapılan açıklamaya Dışişleri Bakanlığı'ndan tepki geldi.
ABD medyasından Recep Tayyip Erdoğan yorumu ABD'de kurulan medya kuruluşu Business Insider, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden arasında yükselen tansiyonu mercek altına alan kapsamlı bir analiz yayınladı.