uçak


Pegasus, ‘Green Check-Yeşil Kontrol Belgesi’ alan ilk havayolu oldu
Pegasus, ‘Green Check-Yeşil Kontrol Belgesi’ alan ilk havayolu oldu Pegasus Hava Yolları, “Green Check-Yeşil Kontrol Belgesi”ni en yüksek seviye başarıyı temsil eden altın seviyede almaya hak kazandı ve hava taşımacılığı alanında, Genel Müdürlük ve Uçuş Hizmetleri kapsamında bu belgeyi alan ilk şirket oldu.
Pegasus, yurt dışı ve KKTC uçuş paketlerini yeniledi
Pegasus, yurt dışı ve KKTC uçuş paketlerini yeniledi Pegasus Hava Yolları; uçağa yerleşim esnasındaki yoğunluğu engellemek ve her ihtiyaca yönelik paket yapıları oluşturmak amacıyla, 14 Şubat itibarıyla yurt dışı ve KKTC uçuş paketlerini yeniledi.
THY'den 2'nci pilot aday adayları için iş ilanı
THY'den 2'nci pilot aday adayları için iş ilanı Türk Hava Yolları (THY), büyüme hedefleri doğrultusunda yetiştirilmek üzere ikinci pilot aday adayları için iş ilanı açtı.
İstanbul Havalimanı’ndan 2024 yılında 85 milyon yolcu hedefi
İstanbul Havalimanı’ndan 2024 yılında 85 milyon yolcu hedefi İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA CEO Vekili Selahattin Bilgen, basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Pegasus’un genç filosuna 2 ödül birden
Pegasus’un genç filosuna 2 ödül birden Filosunu yeni nesil uçaklarla genişletmeye ve gençleştirmeye devam eden Pegasus Hava Yolları, ch-aviation tarafından “Dünyanın 4. En Genç Uçak Filosu 2024” ve “Avrupa'nın 4. En Genç Uçak Filosu 2024” ödüllerine layık görüldü.
SunExpress, Berlin Fuarı’na özel uçuş düzenliyor
SunExpress, Berlin Fuarı’na özel uçuş düzenliyor Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, seyahat endüstrisinin dünyadaki en önemli buluşma noktalarından biri olan ITB Berlin Fuarı’na özel uçuş düzenliyor.
İstanbul Havalimanı 2024'e zirvede başladı
İstanbul Havalimanı 2024'e zirvede başladı Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyet Teşkilatı (EUROCONTROL)'nın, yeni yılın ilk haftası verilerine göre İstanbul Havalimanı günlük ortalama bin 329 uçuş ile Avrupa'nın en yoğun havalimanı oldu.