Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı


100 kat hızlı internet Li-Fi geliyor, Wi-Fi gidiyor!
100 kat hızlı internet Li-Fi geliyor, Wi-Fi gidiyor! Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bugün Li-Fi ve 6G için beklenen açıklamayı yaptı. Peki Li-Fi nedir?
Bakan Karaismailoğlu metrobüs kazasından sonra İmamoğlu’nu topa tuttu!
Bakan Karaismailoğlu metrobüs kazasından sonra İmamoğlu’nu topa tuttu! Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Avcılar'daki metrobüs kazasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu, "Liyakatsiz kadrolar iş başına geldikten sonra bu tür kazalar yaşamaya başladık" diye konuştu.
Marmaray'da hafta sonu sefer saatleri uzatıldı
Marmaray'da hafta sonu sefer saatleri uzatıldı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yolculardan gelen yoğun talep doğrultusunda Marmaray’da 26 Ağustos’tan itibaren hafta sonu seferlerinin 01.30’a kadar uzatıldığını duyurdu.
Ticari araç sürücüsüne yaş sınırı geliyor
Ticari araç sürücüsüne yaş sınırı geliyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, ulaştırma hizmetlerine ilişkin yeni bir mesleki yeterlilik yönetmeliği hazırlıyor.
İBB'nin yetkisi genelgeyle geri alındı!
İBB'nin yetkisi genelgeyle geri alındı! Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İETT tarafından yapılan havalimanından şehir merkezine olan ulaşım hizmetleri ihalesi yapma yetkisini genelgeyle İBB’den aldı.
Bakan Uraloğlu: "Deprem kapımızı çalmadan hazırlıklı olmalıyız"
Bakan Uraloğlu: "Deprem kapımızı çalmadan hazırlıklı olmalıyız" Bir dizi gezi ve inceleme için Konya’ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Konya Valiliği ve AK Parti İl Teşkilatı’nı ziyaret etti.
Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyollar ücretsiz
Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyollar ücretsiz Kurban Bayramı tatili Kabine toplantısında alınan kararla 9 güne çıkarıldı. Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyolların ücretsiz olup olmadığı vatandaşlar tarafından merak ediliyor...