uyarı


İşlenmiş gıdalar 5 hastalığa zemin hazırlıyor
İşlenmiş gıdalar 5 hastalığa zemin hazırlıyor Prof. Dr. Onur Yaprak, işlenmiş gıdaların vücutta oluşturduğu 5 hastalığı açıkladı.
Meteoroloji saat vererek uyardı! 7 bölgede sağanak!
Meteoroloji saat vererek uyardı! 7 bölgede sağanak! Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre bugün 7 bölgemizde de sağanak yağış bekleniyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren 12.00-18.00 arasında şiddetli olacağı uyarısında bulunuldu. Sıcaklıklar ise mevsim normallerinde seyrediyor.
Yaz diyetinde hangi besinler bulunmalı?
Yaz diyetinde hangi besinler bulunmalı? Sağlıklı bireylerde kilo vermek deyince akla çeşitli diyetler, kullanılan bazı makineler, kürler ve detoksların geldiğini ifade eden Diyetisyen İrem Şerolar, kilo vermenin kişiye özel olması gerektiğinin altını çizdi.
Ankara Valiliği'nden 'sağanak' uyarısı
Ankara Valiliği'nden 'sağanak' uyarısı Ankara Valiliği, öğle saatlerinden itibaren özellikle güney ilçeleri olmak üzere gök gürültülü kuvvetli yağışın beklendiğini belirterek uyarıda bulundu.
Semptomların belirsizliği teşhisi zorlaştırıyor! Korkutan hastalık
Semptomların belirsizliği teşhisi zorlaştırıyor! Korkutan hastalık Bahar ve yaz aylarında kene vakalarının artış gösterdiğine ifade eden Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Güler Delibalta uyardı.
Meteoroloji'den 13 il için sarı kodlu uyarı
Meteoroloji'den 13 il için sarı kodlu uyarı Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre bugün tüm bölgelerde sağanak yağış etkili olacak. Yapılan uyarıda ise 6 noktada beklenen kuvvetli yağışların ani sel ve su baskınlarına yol açabileceği belirtildi.
Uzmanından şeker hastalarının "kalıcı körlük riski"ne karşı uyarı!
Uzmanından şeker hastalarının "kalıcı körlük riski"ne karşı uyarı! Kalıcı körlüğün en büyük sebeplerinden birinin şeker hastalığı olduğunu söyleyen Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Selim Demir, “Ülkemizde 20 yıl ve üzerindeki şeker hastalarının büyük bir çoğunluğunda göz problemi ortaya çıkmaktadır" dedi.