uzay


Ay’a gidecek astronot sayısı artıyor
Ay’a gidecek astronot sayısı artıyor NASA, Artemis kapsamında Ay'a insan göndermek istiyor. Astronotları taşıyacak ikinci gemi Starship oldu.
NASA'nın 50 milyar dolarlık roketi için üzücü gelişme
NASA'nın 50 milyar dolarlık roketi için üzücü gelişme NASA tarafından 17 yıldır geliştirilen SLS roketi, geçtiğimiz günlerde yaşanan Nicole Kasırgası nedeniyle hasar aldı.
Okyanusa düşen uzay aracı 36 yıl sonra bulundu!
Okyanusa düşen uzay aracı 36 yıl sonra bulundu! İkinci Dünya Savaşı'dan kalma bir uçak enkazının aramaları sonucunda ortaya çıkan uzay aracı büyük bir şaşkınlık yarattı.
Türkiye’yi de tehdit eden 23 tonluk Çin roketi Dünya’ya düştü!
Türkiye’yi de tehdit eden 23 tonluk Çin roketi Dünya’ya düştü! Çin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği fırlatmanın ardından Long March 5B roketi beklenmedik bir sorunla karşılaştı.
NASA, Ay görevi için ilk tarihi verdi!
NASA, Ay görevi için ilk tarihi verdi! NASA, Florida'daki Kennedy Uzay Merkezi'nden yapılacak ilk fırlatma için 14 Kasım Pazartesi gününü işaret etti.
NASA UFO için gaza bastı!
NASA UFO için gaza bastı! NASA, UFO araştırmaları yürütmek için yeni bir ekip kuracağını açıkladı. 16 kişilik takım, UFO raporlarını inceleyecek.
Mars'taki yaşamın kendi kendini yok etmiş olabileceği ortaya çıktı
Mars'taki yaşamın kendi kendini yok etmiş olabileceği ortaya çıktı Yeni bir araştırma, Mars'ta milyarlarca yıl önce var olduğu düşünülen mikroskobik canlıların kendi kendini yok etmiş olabileceğini ortaya koydu.