Van


Van yoğun kar yağışına teslim oldu!
Van yoğun kar yağışına teslim oldu! Van'da kar yağışı, günlük hayatı olumsuz etkiledi.
MSB: "Van hudut hattında 20,5 kilo uyuşturucu ele geçirildi"
MSB: "Van hudut hattında 20,5 kilo uyuşturucu ele geçirildi" Milli Savunma Bakanlığı (MSB), hudut birliklerince Van'da 20 kilo 500 gram uyuşturucu ele geçirildiğini açıkladı.
Evlat nöbetindeki anne: "Oğlum gel, teslim ol"
Evlat nöbetindeki anne: "Oğlum gel, teslim ol" Van'da, dağa kaçırılan çocukları için eylem yapan aileler, 53'üncü haftada da bir araya geldi. Eyleme oğlu Yunus için katılan Gülsen Alkan, "Bütün kardeşleri çok üzülüyor. Oğlum Yunus, neredesin? Gel yetiş bize gel teslim ol” diyerek gözyaşı döktü.
İran’daki 5.7'lik deprem Van’da da hissedildi!
İran’daki 5.7'lik deprem Van’da da hissedildi! İran’ın Türkiye sınırına yakın Hoy kentinde 5,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Van kent merkezi ile ilçelerde de hissedildi.
Suların yükseldiği Yusufeli'nde göç hızlandı
Suların yükseldiği Yusufeli'nde göç hızlandı Artvin'in Yusufeli ilçesinde, Çoruh Nehri’ne inşa edilen Yusufeli Barajı'nda depolanan 49 milyon metreküp su ile su seviyesi 63 metreye ulaştı.
Van'ın 3 ilçesinde eğitime kar engeli
Van'ın 3 ilçesinde eğitime kar engeli Van'da etkili olan kar yağışı nedeniyle İpekyolu, Edremit ve Tuşba ilçelerinde taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime pazartesi günü ara verildi.
Alzheimer hastası adamdan sevindiren haber geldi
Alzheimer hastası adamdan sevindiren haber geldi Van'ın Erciş ilçesinde kaybolan 3 çocuk, 6 torunu olan Alzheimer hastası Yılmaz Çalışkan (60), 8 saat süren aramalar sonucu bulundu. Çalışkan, "Tam 40 kilometre yürüyüp, mahalleye ulaşmışım. Bu kadar yolu nasıl gittiğimi ben de bilmiyorum" dedi.