Van


Van'ın 3 ilçesinde okullara kar tatili
Van'ın 3 ilçesinde okullara kar tatili Van'ın 3 ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle, eğitime bugün ara verildi. Bu ilçelerde kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile kadınlar da aynı gün idari izinli sayılacağı bildirildi.
Van'daki deprem sonrası Naci Görür'den dikkat çeken açıklama.
Van'daki deprem sonrası Naci Görür'den dikkat çeken açıklama. Kandilli Rasathanesi, son dakika verilen bilgilere göre Van Saray merkezli bir deprem kaydedildi. Depremin büyüklüğü AFAD tarafından 4.0 olarak açıklandı. Prof. Dr. Naci Görür'den dikkat çeken yorum geldi.
Van'da 272 yerleşim yerinin yolu kardan kapandı
Van'da 272 yerleşim yerinin yolu kardan kapandı Van ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 272 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Karla mücadele ekipleri yolların açılması için çalışma başlattı.
‘Sıfır Atık’ projesi ile afiş ve brandalar kadınların elinde çantaya dönüşüyor
‘Sıfır Atık’ projesi ile afiş ve brandalar kadınların elinde çantaya dönüşüyor Van'ın Edremit İlçe Belediyesi Kadın Yaşam Merkezi'nde kadınlar 'Sıfır Atık' projesi kapsamında belediyenin çeşitli programlarda kullandığı afiş ve brandaları çantaya dönüştürüyor.
Yolcu otobüsünde akıllara durgunluk veren olay!
Yolcu otobüsünde akıllara durgunluk veren olay! Van'da Erciş-İstanbul seferini yapan yolcu otobüsüne binen kişi, uyuyan bir yolcunun cep telefonunu çaldı. Yolcunun uyanması ile telefonun çalındığı ortaya çıkarken, hırsızlık anı otobüsün güvenlik kamerasına yansıdı.
Van ve Hakkari'de kar yağışı
Van ve Hakkari'de kar yağışı Van ve Hakkari'nin yüksek kesimleri ile kırsal bölgelerde kar yağışı etkili oldu.
Prof. Dr. Ahmet Ercan: "İnşallah deprem olsun ki..."
Prof. Dr. Ahmet Ercan: "İnşallah deprem olsun ki..." Deprem uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan Türkiye'de en düşük sıcaklığın ölçüldüğü Van'ın Çaldıran ilçesinde Tarım ve Orman Bakanlığı'nca desteklenen projeyle jeotermal enerji ile ısıtılan domates serasında inceleme yaptı.