Vedat Işıkhan


Bakan Işıkhan: "İşsizlikle mücadelemize devam ediyoruz"
Bakan Işıkhan: "İşsizlikle mücadelemize devam ediyoruz" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı iş gücü istatistiklerine ilişkin, "İstihdam sayımızı her geçen gün daha da artırarak, işsizlikle mücadelemize kararlılıkla devam ediyoruz" dedi.
Muayene ücreti ve tıbbi malzeme bedelleri artırıldı
Muayene ücreti ve tıbbi malzeme bedelleri artırıldı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı'nca, muayene ücretleri, tedavi işlemleri ve sağlık hizmetlerinde kullanılan tıbbi malzeme bedellerinde artış yapıldı.
Bugün yapılacak Kabine Toplantısı'nda 4 önemli başlık var
Bugün yapılacak Kabine Toplantısı'nda 4 önemli başlık var Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı bugün yapılacak. Toplantıda 4 ana başlığın ele alınması bekleniyor. İşte toplantı öncesi son durum...
İşte memur ve memur emeklisine sunulan zam teklifi
İşte memur ve memur emeklisine sunulan zam teklifi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan hükümetin yeni teklifini açıkladı. 2024’te ilk 6 ay için yüzde 15, ikinci 6 ay için yüzde 10 zam önerildi.
Memur ve emekli zammı teklifi ne kadar, yüzde kaç?
Memur ve emekli zammı teklifi ne kadar, yüzde kaç? Memur ve emekli zammı için belirleyici olacak toplu sözleşme sürecinde hükümetin ilk teklifi bugün belli oldu.
Memur ve emeklinin 'Zam Takvimi' belli oldu
Memur ve emeklinin 'Zam Takvimi' belli oldu Yaklaşık 6 milyon memur ve emeklinin zamlarını belirleyecek toplu sözleşme görüşmeleri 1 Ağustos'ta başlıyor. 2023 toplu sözleşmesi ile memur ve emeklilerin 2024 ile 2025 yıllarına ait mali ve sosyal haklarını belirlenecek.
Selden etkilenen işveren ile sigortalıların prim ödemeleri ertelenecek
Selden etkilenen işveren ile sigortalıların prim ödemeleri ertelenecek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Batı Karadeniz'de selden etkilenen işverenler ile sigortalıların prim ödemelerinin talep etmeleri halinde bir yıla kadar erteleneceğini bildirdi.