velayet davası


Özcan Deniz'in velayet savaşı sürüyor Kendisinden 20 yaş küçük Feyza Aktan ile 2018 yılında hamileyken nikah masasına oturan ve oğlu Kuzey dünyaya geldikten sonra 2019'da boşanma kararı alan Özcan Deniz, 'evlilik birliğinin temelinden sarsılması' nedeniyle çekişmeli boşanma davası açtı.
Mustafa Sandal Emina Jahovic'e velayet davası açıyor Nafakasını ödemediği iddiasıyla Mustafa Sandal'a icra takibi başlatan Emina Jahovic'e karşı atak geldi.
Hukuk savaşını kazandı, kızına kavuştu Yunanistan vatandaşı Georgios Tsakiridis ile evliliğinden dünyaya gelen kızının velayeti için her iki ülkenin mahkemelerinde de hukuk mücadelesi veren İzmirli Dilek Güneş, ara kararla küçük Melis’in geçici velayetini alarak büyük mutluluk yaşadı.
Feyza Aktan: "Oğlum için hukuk mücadelesi veriyorum" Özcan Deniz’in, eski eşi Feyza Aktan’a açtığı velayet davasının ilk celsesi İstanbul Aile Mahkemesi’nde görüldü. Aktan “Oğlum için hukuk savaşı veriyorum. Sabırsızlıkla sürecin bitmesini bekliyorum” dedi.
Elif Ece Uzun'un eşi konuştu: "Altı aydır evine dönmüyor" Manken Elif Ece Uzun ile eşi Mehmet Tuş boşanıyor. Uzun’un uzaklaştırma kararı aldırdığı eşi Tuş, ateş püskürdü: “Altı aydır Sapanca’da ailesinin yanında kalıyor. Çocuklarımı görmek için her gün altı saat yol gidiyordum”
Ukraynalı annenin evlat feryadı Svitlana Krychun, boşanma aşamasındaki eşi tarafından kaçırılan iki kızını 1.5 yıldır göremediğini anlattı. Gözyaşına boğulan Ukraynalı anne, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım istedi.
Çocuk teslim merkezleri kurulacak Boşanacak çiftler arasında velayet konusunda anlaşma sağlanamadığında bundan en çok çocuklar etkileniyor. Özellikle de icra yoluyla gerçekleşen görüşmeler yıpratıcı olabiliyor.