vize


Türkiye'den o ülkeye vize muafiyeti!
Türkiye'den o ülkeye vize muafiyeti! Polonya Cumhuriyeti'nin kimlik kartı hamili vatandaşlarının Türkiye'ye yapacakları turistik amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize muafiyeti sağlanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
Almanya'ya giriş şartları değişti: Turkovac'a vize yok
Almanya'ya giriş şartları değişti: Turkovac'a vize yok Türkiye’den sonra en çok Türk'ün bulunduğu Almanya, Türkler'e vize şartlarını güncelledi. 7 Ocak 2022 tarihli güncellemeye göre, “Almanya'da geçerli sayılan aşılardan yaptırmayanlar, hiç aşı olmayanlar; negatif testi olsa bile” ülkeye alınmayacak.
Almanya kapıları şartlı açtı!
Almanya kapıları şartlı açtı! Almanya, Türkiye'den ziyaretlerde Corona kısıtlamalarını gevşetti ama “AB tarafından onaylanmış aşılar” kuralını getirdi.
Azerbaycan ile vizeler kalkıyor
Azerbaycan ile vizeler kalkıyor Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan ile Türkiye arasında vizesiz seyahat kararının alındığını açıkladı. 
Singapur’dan Türk turiste yönelik yeni karar
Singapur’dan Türk turiste yönelik yeni karar Sınırlarını tekrar açmaya karar veren Singapur aralarında Türkiye'nin de olduğu birçok ülkeden gelenlerle ilgili yeni bir karar aldı.