Yılmaz Tunç


Bakan Tunç: "Kira uyuşmazlıklarında 32 bin 98 dosya arabulucuda çözüldü"
Bakan Tunç: "Kira uyuşmazlıklarında 32 bin 98 dosya arabulucuda çözüldü" Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 1 Eylül'de başlayan kira uyuşmazlıklarında ara buluculuk sistemine 76 bin 780 başvuru olduğunu, bunlardan 32 bin 98'inin anlaşmayla sonuçlandığını açıkladı.
Bu pozlar avukat ve savcının başını yaktı!
Bu pozlar avukat ve savcının başını yaktı! Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Çağlayan Adliyesi’nde çektirdiği fotoğrafları tepki çeken avukat Buket Nurşah Tekışık ve fotoğrafların çekildiği odanın sahibi savcı hakkında konuştu. Tunç, savcı hakkında soruşturma başlatıldığını, avukat hakkında ise suç duyurusunda bulunulduğunu söyledi.
Bakan Tunç: "1 ay cezası olanın bile 12 gün cezaevinde kalması gerekir"
Bakan Tunç: "1 ay cezası olanın bile 12 gün cezaevinde kalması gerekir" Adalet Bakanı Tunç, Türkiye Barolar Birliği Litai Konukevi'nde 'Küresel İnsan Hakları Siyaseti-İnsani Trajediler, Değerler Yitimi ve Sistemsel Çöküş' temalı sempozyuma katıldı.
Kabine toplantısında gündem yoğun
Kabine toplantısında gündem yoğun Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak olan kabine toplantısında, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları, Yunanistan'a 6 yıl sonra yapılacak olan ziyaret, gizli fon davası ve fenomen soruşturmasının yanı sıra asgari ücret süreci gibi konular ele alınacak.
Adalet Bakanı Tunç: "AYM ve Yargıtay'ın yıpranmasını hiç kimse istemez"
Adalet Bakanı Tunç: "AYM ve Yargıtay'ın yıpranmasını hiç kimse istemez" Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un da katıldığı Yargı Reformu Stratejisi ve İnsan Hakları Eylem Planı Toplantısı İstanbul'da düzenlendi.
Seçil Erzan ile ilgili iki kritik gelişme
Seçil Erzan ile ilgili iki kritik gelişme Dolandırıcılık davasıyla gündemde olan Seçil Erzan'ın kaldığı cezaevi değiştirilirken, telefonundaki silinmiş mesajlar için de çalışma başlatıldı.
Adalet Bakanı Tunç: "Görüş farklılıklarını başka noktaya çekmeye gerek yok"
Adalet Bakanı Tunç: "Görüş farklılıklarını başka noktaya çekmeye gerek yok" Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "İki yüksek mahkememiz arasındaki görüş farkını ortadan giderebilecek, kanunlardaki yanlış yorumlara sevk edecek belirsizlikleri ortadan giderebilecek olan; Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir" dedi.