Yüksek Seçim Kurulu


YSK, yurt dışında oy verme süresini tekrar uzattı
YSK, yurt dışında oy verme süresini tekrar uzattı Yüksek Seçim Kurulu (YSK), cumhurbaşkanlığı 2'nci tur seçiminde ABD, İrlanda, İngiltere, Kanada ve Avustralya'da 2 güne düşürdüğü oy verme süresini, CHP'nin itirazı üzerine tekrar 5 güne çıkardı.
Yüksek Seçim Kurulu'ndan yurt dışı oyları için tepki çeken karar!
Yüksek Seçim Kurulu'ndan yurt dışı oyları için tepki çeken karar! Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalmasının ardından, seçim öncesinde 20-24 Mayıs tarihleri olarak açıklanan yurt dışında oy verme tarihleri bazı ülkelerde değiştirildi.
İkinci turda 50 bin yeni seçmen oy kullanacak
İkinci turda 50 bin yeni seçmen oy kullanacak Seçim ikinci turunda 18 yaşına girecek yaklaşık 50 bin yeni seçmen bulunuyor.
YSK Başkanı açıkladı: "Cumhurbaşkanlığı seçimleri 2. tura kaldı!"
YSK Başkanı açıkladı: "Cumhurbaşkanlığı seçimleri 2. tura kaldı!" YSK Başkanı Ahmet Yener, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kaldığını açıkladı. Yener, ''28 Mayıs 2023 Pazar günü ikinci tur seçimlerinin yapılmasına karar verilmiştir.'' dedi.
YSK Başkanı Ahmet Yener son durumu açıkladı
YSK Başkanı Ahmet Yener son durumu açıkladı Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, YSK önünde basın mensuplarına Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde açılan sandık oranlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Kemal Kılıçdaroğlu: "Bu gece uyumayacağız halkım"
Kemal Kılıçdaroğlu: "Bu gece uyumayacağız halkım" CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sandık müşahitleri ve seçim kurullarındaki görevlilerimiz bulundukları yerden asla ayrılmasın. Bu gece uyumayacağız halkım" dedi.
YSK Başkanı Yener: "Herhangi bir adayın pusulada üzeri çizilmemeli"
YSK Başkanı Yener: "Herhangi bir adayın pusulada üzeri çizilmemeli" Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, "Herhangi bir adayın pusulada üzerinin çizilmemesi gerekmektedir. Bu konuda sandık kurulu başkanlarımıza ve ilçe seçim kurullarımıza mesaj yoluyla gerekli ikazlar yapılmıştır" dedi.