Kraliçe II. Elizabeth’in bilinmeyen sırları ifşa oldu!

Araştırmacı Bryan Kozlowski, "Britanya'yı En Uzun Yöneten Hükümdardan 23 Yaşam Kuralı" isimli yeni kitabında, 94 yaşındaki Kraliçe II. Elizabeth'in uzun yaşam sırlarını ifşa etti.

Sözcü Gazetesi'nin haberine göre The New York Post’a konuşan araştırmacı Bryan Kozlowski, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in sağlıklı ve dayanıklı görüntüsüne dair 5 sırrını şöyle açıkladı:

Birçok kişi sağlıklı bir yaşam için sıkı bir fitness programı gerektiğini düşünüyor. Ancak yazara göre Kraliçe, bu kişiler arasında değil. Kraliçe tempolu yürüşler ve at binme gibi kendisi açısından daha makul egzersizlerin yararına inanıyor.

Kozlowsk da “Araştırmaların, bireylerin uygulamaya devam ettiği egzersiz türlerinin zevk aldığı türler olduğunu” söylüyor.


BESLENMME DÜZENİ VE ALKOL

Yazara göre Kraliçe, herkes gibi, basit ve temel gıdaları tercih ediyor. Kraliçe’nin en sevdiği yemek ritüeliyse sandviçler ve çörekler eşliğinde geçen ikindi çayı. Kozlowsk, “Ayrıca küçük bir dilim pasta da alır” diyor ve ekliyor: “Diyetisyenlerin de önerdiği gibi ara sıra kendinize izin vermelisiniz.”

Ayrıca her ne kadar alkol sağlığa zararlı olsa da kraliçenin gündüz, öğle ve akşam vakitlerinde kendisini rahatlatacak içkiler içtiği bildiriliyor.

GÜZELLİK REJİMİ

İddiaya göre bir aristokrat, kraliçeyle ilk kez karşılaştığında, eşi Prens Philip’e “Böyle güzel bir cildi olduğunu hiç fark etmemiştim” demişti. Prens ise bu iltifata biraz “uygunsuz” bir karşılık vermişti: “Her yeri böyle.”