Nagehan Alçı Demirören Grubu'na fena çattı!

Nagehan Alçı, Demirören Holding ve D-Smart Genel Müdürü Erkal Filiz’e serzenişte bulundu.

Nagehan Alçı Demirören Grubu'na fena çattı!

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Demirören Holding ve D-Smart Genel Müdürü Erkal Filiz’e seslenerek, “İnsanlarla alay etmeyin, ya şu işi doğru dürüst yapın ya da iyi yapacak birine satın!” düşüncesini dile getirdi.

D-Smart, Demirören'e satıldıktan sonra bir süre her şey eskisi gibi devam ettiğini ve son bir yıldır ciddi sorunlar yaşadıklarını belirten Alçı, “Fakat son birkaç aydır bırakın iyi yönetimi, D-Smart'ta bir yönetim olup olmadığından şüpheliyim.” görüşünü savundu.

İşte Alçı'nın Habertürk'teki yazısından ilgili bölüm:

Eski bir D-Smart kullanıcısıyım. 1'den fazla üyeliğim var.

D-Smart, Demirören'e satıldıktan sonra bir süre her şey eskisi gibi devam etti.

Bir yıl önce bazı aksamalar başladı. Etrafımda da birçok şikayet duyar oldum.

Fakat son birkaç aydır bırakın iyi yönetimi, D-Smart'ta bir yönetim olup olmadığından şüpheliyim.

Size benim yaşadıklarımı anlatayım. Buna benzer çok şikayet duyuyorum ama tek başına benimki durumun vahametini anlatmaya yeter.

Bahsedeceğim her şeyin kaydı D-Smart otomatik sistemde var, hala burada birileri varsa ve ilgileniyorsa dönüp bakabilir...

2 aydan fazla süre önce TV yayınlarımız kesildi. Telefonda üyelik numaraları girip birçok prosedürden geçerek teknik servis talebinde bulundum.

En geç 48 saat içinde geleceğini söylediler. Bırakın 48 saati aradan 4 günden fazla geçip gelen giden olmayınca aynı numarayı yine aradım, yine bütün prosedürleri teker teker yerine getirdim, karşıma çıkan operatöre derdimi anlattım.

Operatör arkadaş bana "Nagehan Hanım talebiniz iptal olmuş" dedi. İyi de ben iptal etmezsem nasıl iptal olabilir? Buna bir cevabı yoktu.

4 gündür bir hiçi bekleyen ben değilmişim gibi büyük bir sabırla "Ne yapacağız" dedim. "Tekrar talep formu açalım" dedi.

Yine adres ver, kimlik teyit et... Sistem kabul etmiyor! Sebep? Sistemsel hata! Ne yapacağız? Sonra arayın!

Hata şirketten kaynaklı ise ve müşteri hem mağdur edilmiş hem onca vakti çalınmış ise şirketin sistem düzelince yeniden araması gerekmez mi?

Yokmuş geri arama sistemi!

Bu iki skandaldan sonra sinirlerimi toplamak için bir süre TV yayını kesik halde, diğer platformlarla idare ettim.

Bu arada D-Smart her ay internet+ TV için 114 TL'lik fatura göndermeye devam ediyor. Para istemeye gelince sistem son derece oturmuş. Olmayan yayınlar için para ödemeye devam ettim. Zaten iptal etmeye kalksanız da bir dolu prosedür, adeta Çin işkencesi...

Bir süre sonra yine aynı numarayı arayıp aynı şeylere cevap verip aynı talepte bulundum. Yine "En geç 48 saate gelir" dediler.

Yine 4 gün gelen giden olmadı, aynı döngüye girip operatöre ulaştım.

Lütfen abarttığımı düşünmeyin inanması zor ama bunlar bire bir yaşandı.

Nerede kalmıştım? Evet üçüncü kez D-Smart'ı arayıp beklediğim teknik servisin neden gelmediğini sordum.

"Size yönlendirilen bayii sizin adresin dışındaymış o yüzden gidemeyeceği notunu düşmüş" dedi bana karşımdaki.

Artık kendimi bir telefon şakasında sanmaya başladım ama değil! Hakikaten bu ülkenin en önemli dijital platformlarından biri Dingonun ahırına dönmüş! Bayii kafasına göre iptal ediyor, müşteri kurbanlık koyun gibi bekliyor! Olamaz böyle bir saçmalık!

Bu rezalet nereye kadar gidecek diye denemek için yine talepte bulundum. Alay eder gibi yine "En geç 48 saate gelir" dediler.

Bu konuşmanın üzerinden 5 gün geçti değerli okurlarım. Tahmin ettiğiniz gibi ne gelen var, ne giden...

Böyle bir ciddiyetsizlik, saygısızlık, yönetimsizlik olabilir mi?

Buradan Demirören Holding'e ve D-Smart Genel Müdürü Erkal Filiz'e sesleniyorum: İnsanlarla alay etmeyin, ya şu işi doğru dürüst yapın ya da iyi yapacak birine satın!

Konular Nagehan Alçı