Pakize Suda: "Her şeyi unutarak ölmek istiyorum"

Ünlü yıldız Pakize Suda'nın yeğeni Dilara Elagözlü bugün "2. Sayfa" programına telefonla bağlandı. Elagözlü, teyzesi Pakize Suda'nın yaşadıklarını canlı yayında anlattı.

Pakize Suda: "Her şeyi unutarak ölmek istiyorum"

"Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa"ya özel açıklamalarda bulunan Dilara Elagözlü, "Teyzemin bu rahatsızlığı 6-7 seneye dayanıyor. Unutmalarla, eşyalarını kaybetmelerle başladı. Birlikte çalıştığı insanlar da bunu fark etti. Kendisi bu rahatsızlığını uzun süre kabul etmedi. Kendinde olduğu süre içinde 'Siz kendinize bakın' dedi.

Anneannemin ve teyzemin arka arkaya rahmetli olmasıyla, yaşadığı duygusal şeylerde bu hastalığı tetikledi.

Tiroid haplarını belli bir süre kullanmadı. Bana bir konuşmamızda "Her şeyi unutarak ölmek istiyorum" dedi.

18 yaşından beri kendi yaşamayı tercih etmiş, kedileriyle mutlu olan bir insan. Sinirli ve şüpheci yapısı hastalıkla daha da gelişti. Birkaç senedir sözlerine itibar edilemeyecek bir hale geldi. 3 sene önce etrafından bize şikayet geldi, evine gittim. Her yer çok dağınıktı. Toparlamak istedim ama izin vermedi. Doktorları çağırmak istedik onu da kabul etmedi.

Demansın getirdiği bazı rahatsızlıklar baş göstermeye başladı. Balkonda sigara içerken masayı yaktı, mutfakta ocağı açık bırakmış perdeler yanmış...

Sürekli olarak ayakkabı arıyor. Gece 03.00'te kalkıp ayakkabı arıyor.

KAPIYI KİLİTLEDİM BALKONDAN ATLADI

Sürekli dışarda olmak istiyor. Bir gün kapıyı kilitledim, balkondan atladı. Geçtiğimiz Eylül-Ekim ayında bizi günde 5 kez arama başladı. 'Paramı çaldırdım' diyordu. İstismar edilmeye başlandığını fark edince yanımıza aldık. Daha kendini bildiği zamanlarda İzmir'de keni evinde kedileri ile yaşıyordu." ifadelerinde bulundu.